Teraz jest 27 października 2020, 04:05 - Wt

• Reklama

Perfumowy Top Wszech Czasów VI

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Perfumowy Top Wszech Czasów VI

Post30 grudnia 2019, 09:17 - Pn

Nie no umówmy się, że Interlude naprawdę nie zasługuje na pierwsze miejsce i bardzo się cieszę, że w ostatnich dwóch latach wygrały perfumy, które nie są takimi klocami. Żeby nie było – bardzo lubię Interlude. Ja bym na pierwszym miejscu widział np. Enigmę, tyle że Enigmie zabraknie głosów, żeby wejść do zestawienia.

wasylz

Forumowicz

Post30 grudnia 2019, 13:55 - Pn

Stawiam na DHP albo Memo African Leather - będą wysoko)

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post30 grudnia 2019, 14:05 - Pn

Ponieważ Fetish ma jako jedyny oceny "7"i ma ich aż 19, więc bez wątpienia powinien wygrać ze średnią 6,47! :P
Artur

Mirx

Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 14:59 - Pn

Zgadza się, Memo African Leather będzie w pierwszej dziesiątce – wyżej niż Dior Homme i Amouage Interlude. Jednak nota 5,42 nie wystarczy mu na pierwsze miejsce, bo Amouage Opus VI ma więcej. Hermes Voyage d'Hermes Parfum wyskoczy do czwartej dziesiątki – tak jak się należało spodziewać. Jovoy Private Label raczej nie wypadnie z pierwszej dziesiątki, ale już towarzystwo od Toma Forda – Oud Wood i Tuscan Leather na pewno.

Wiadomo, spora część rankingu to kwestia przypadku. Kłopotem są oszołomy oceniający na "1" wartościowe perfumy. Rozumiem, że gusty są różne, ale "1"? Poważnie? No i druga problematyczna grupa to osoby hamletyzujące i wolnomyśliciele, o przedwczesnym... głosowaniu, długo wyrabiające pogląd. Przykład to choćby MFK Baccarat Rouge 540, który choć jest kamieniem milowym w świecie perfum i dziełem wybitnym, padł ofiarą niepoważnych głosujących i pojawi się w drugiej setce. Jaja jakieś. Największe szanse na pierwsze miejsce ma według mnie debiutant, do którego jeszcze nie trafiły dzięki małej popularności osoby przypadkowe.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 15:13 - Pn

Masz rację, niektóre oceny niektórych kompozycji są totalnie "z dupy".
Ja przykładowo, kiedy poznałem BR 540, który na początku zwyczajnie mi śmierdział szpitalem i niczym więcej, po tym jak zacząłem czytać inne opinie i oglądać recenzje, zdecydowałem się wstrzymać od oddania głosu. Musiałbym mu wystawić pałę albo dwóję. Ale nie o to w tej zabawie chodzi. Trzeba spojrzeć nieco szerzej, z dystansem na niektóre kompozycje, zwłaszcze te mocno niszowe.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Mirx

Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 15:19 - Pn

Właśnie. Osoby poważne wstrzymają się od głosu, a inni bez wahania wstawią "1" lub "2". Takich przypadków jest bardzo dużo. Akurat Memo African Leather miało szczęście i nie trafiło na oszołoma. Co prawda dostało jedną dwójkę (słaby!) i jedną trójkę (przeciętny), ale to i tak o niebo lepiej niż w przypadku tego nieszczęsnego BR540. Memo African Leather słaby... Nie rozumiem i nie zrozumiem.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 15:26 - Pn

Tradycyjnie na początek poczekalnia,czyli te zapachy,którym zabrakło niewiele (1-2 głosy),by dostać się do zestawienia.

- PROFVMVM ROMA Fumidus - 5,07
- HOUBIGANT Fougere Royale (2010) - 5,00
- JAMES HEELEY Cardinal - 5,00
- BY KILIAN Straight to Heaven - 4,89
- FRAPIN 1270 - 4,86
- NASOMATTO Pardon - 4,86
- ROCHAS Lui - 4,85
- ANNICK GOUTAL Sables - 4,82
- YVES SAINT LAURENT Live Jazz - 4,78
- MONTALE Santal Wood - 4,75
- BOND NO.9 Chez Bond - 4,71
- TOM FORD Ombré Leather - 4,68
- L'ARTISAN PARFUMEUR Batucada - 4,62
- LOEWE Solo Absoluto - 4,57
- CHRISTOPHER COLUMBUS Pour Homme - 4,55
- AMOUAGE Opus VII - 4,50
- GIORGIO ARMANI Diamonds - 4,03
- GIORGIO ARMANI Eau de Nuit - 4,03
- SEAN JOHN Unforgivable - 3,96
- DIESEL Only The Brave - 3,75
- HUGO BOSS Bottled Night - 3,72
- AVON Pure - 3,35

Marwol

Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 15:30 - Pn

Szkoda HOUBIGANT Fougere Royale ; mam do siebie żal , bo zapomniałem na niego zagłosować , a jest to dla mnie genialny zapach na równi Amouage Bracken i TF beau de Jour :(

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 15:37 - Pn

Szkoda Frapina i Killian'a :cry:

Marwol

Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 15:44 - Pn

Mirx napisał(a):Wiadomo, spora część rankingu to kwestia przypadku. Kłopotem są oszołomy oceniający na "1" wartościowe perfumy. Rozumiem, że gusty są różne, ale "1"? Poważnie?

Popieram w 100%

wasylz

Forumowicz

Post30 grudnia 2019, 16:20 - Pn

Najgorzej że prawie żadna z tych jedynek nie jest argumentowana - wystawia się bez żadnego uzasadnienia, a według mnie zarówno ocena 1, jak i ocena maks tego wymaga. Druga rzecz - którą można by było wprowadzić, ocena 1 oraz 6 może być dostępna dla użytkowników z odpowiednim stażem (o ile jest to możliwe)

margr

Forumowicz

Post30 grudnia 2019, 17:12 - Pn

Artplum napisał(a):Ponieważ Fetish ma jako jedyny oceny "7"i ma ich aż 19, więc bez wątpienia powinien wygrać ze średnią 6,47! :P

Nie oceniałem jeszcze perfum w forumowych ankietach, ale ten fakt zwraca moją uwagę. Jeśli w przypadku niektórych zapachów ankiety przewidują możliwość wystawienia wyższych, niedostępnych dla innych perfum ocen, wyniki będą niemiarodajne i niesprawiedliwe. Nawet zamiana 7 na 6 na potrzeby ankiety nie gwarantuje miarodajności, bo sama obecność oceny 7 w ankiecie może wpływać na głosy uczestników.

Rokundrol

Aktywny forumowicz

Post30 grudnia 2019, 17:18 - Pn

wasylz napisał(a):"...ocena 1 oraz 6 może być dostępna dla użytkowników z odpowiednim stażem..."

Wolałbym możlwość dodania oceny dopiero po komentarzu, nawet krótkim.

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 grudnia 2019, 17:27 - Pn

Mirx napisał(a):Przykład to choćby MFK Baccarat Rouge 540, który choć jest kamieniem milowym w świecie perfum i dziełem wybitnym, padł ofiarą niepoważnych głosujących i pojawi się w drugiej setce.

Co prawda nie wystawiłem Baccaratowi 1 (nie pamiętam czy w ogóle kiedykolwiek w ogóle wystawiłem 1), ale dostał ode mnie 3 i jestem w stanie uargumentować, dlaczego ten zapach nie jest żadnym kamieniem milowym. Jest to bardzo prosty miks (głównie) czterech powszechnie ładowanych gdzie się da, względnie tanich, syntetycznych komponentów. Pod względem konstrukcyjnym jest prosty (żeby nie powiedzieć prostacki). I ta prostota to nie jest bynajmniej przejaw natchniętego geniuszu Francisa (który swoją drogą, sam tej kompozycji nie skomponował), lecz prosta modyfikacja popularnego (zwłaszcza w mainstreamowych gourmandach) akordu, który zwykle był po prostu dodatkowo obudowywany (stanowił raczej szkielet/tło perfum). Chociaż cofam, jest to przejaw geniuszu, ale raczej marketingowego, podobnie jak w przypadku Molecule 01 - dobrze dorobiona otoczka i bardzo prosty, przyjemny skład.

To zaś, że każdy czuje w Baccaracie coś innego (począwszy od waty cukrowej, przez bandaże aż po gwiezdny pył z Drogi Mlecznej), to też wynika z tego, że Baccarat nie stara się naśladować nic znanego z natury, jest to zlepek dość abstrakcyjnie dla naszego mózgu pachnących substancji (może poza maltolem, do którego jesteśmy z żywności przyzwyczajeni i kojarzymy go z zapachem cukru/karmelu). Nasz umysł jest zaś tak skonstruowany, że i tak będzie szukał porównań (nawet jeśli musi się przy tym nieźle nagimanstykować). Ot i cały fenomen.

Może to nie jest zły zapach, ale nic przełomowego ani genialnego w nim nie dostrzegam.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Mirx

Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 17:40 - Pn

Machiavelli, przez myśl by mi nie przeszło, żeby odbierać komukolwiek prawo do subiektywnej oceny. Oceniasz na „3” - ok. Polemizować można jedynie z uzasadnieniem. Gdyby to był tak prosty miks prostych składników, to zostałby już dobrze skopiowany, a z tego co wiem, jedynie w DUA zrobili to naprawdę nieźle. No i Tinhare też jest ok. Wiem, Alan, że mieszasz zapachy, więc z okazji Nowego Roku życzę Ci, żebyś kiedyś zmajstrował taki prostacki zapach, który jak BR540 wstrząśnie rynkiem i sercami pasjonatów perfum.

Auriga

Forumowicz

Post30 grudnia 2019, 17:57 - Pn

wasylz napisał(a):ocena 1 oraz 6

Prościej odrzucić dwie skrajne oceny (1,6 || 2,6 || 2,5 || itp)
Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie

Jester

Super Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 18:04 - Pn

Przy takiej, juz całkiem mocnej poczekalni, to z wieloma pozycjami w tym rankingu będzie nam się ciężko zgodzić :P

beziex

Aktywny forumowicz

Post30 grudnia 2019, 18:18 - Pn

I tak wielu zapachów w tegorocznym zestawieniu zabraknie, chociażby z ostatnio popularnego PdM :roll: Nie mniej jednak dobrze, że co roku lista zapachów w zestawieniu jest coraz dłuższa :)

Nigdy nie wystawiłem gorszej oceny niż 3 i to może z raz albo dwa :? Ale zgodzę się z tym, że osoby oceniające zapach na 1 co jest dla mnie abstrakcją :oops: powinny uargumentować swoją opinię. Ja zawsze staram się coś w wątku zapachowym naskrobać, niekoniecznie z polotem, gdyż mój język nie jest tak wysublimowany i dodatkowo nie wyłapuję tych wszystkich niuansów jak niektórzy tutaj, ale jednak... :lol: ;)

Ciekaw jestem kto w tym roku zasiądzie na tronie, jaka marka będzie miała najwięcej przedstawicieli w top 100 :?:
Perfumy to nie nałóg, to styl życia

STRAGAN
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=22941

maruz

Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 18:51 - Pn

Swego czasu byl tu zapaleniec, ktory wystawial note dla Dior homme ocene (slownie: zero), uparcie i nieudolnie probujac zaciekle obronic swoich naciaganych tez. Bycie oryginalnym przeciez jest teraz cool

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post30 grudnia 2019, 19:06 - Pn

ooo tak byl taki slynny 'blogger" recenzent :lol: jego ocena odnosnie dior homme -brak slow!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna