Teraz jest 15 listopada 2019, 22:08 - Pt

• Reklama

Xerjoff - Uden

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Xerjoff - Uden (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
13%
5 - Bardzo dobry
4
50%
6 - Genialny
3
38%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

myk

Forumowicz

Re: Xerjoff - Uden

Post06 maja 2019, 10:12 - Pn

To fakt, wizualnie była wyraźna różnica.

W środę zrobimy testy ręką w rękę, a wnioskami podzielimy się dla potomności, będzie to potwierdzony komisyjnie, niepodważalny aksjomat ;)

myk

Forumowicz

Post08 maja 2019, 14:00 - Śr

Testy poczynione. Marcin przyniósł swoją flaszkę, wersję starą (kanciastą), a ja moją nową (obłą). Stopień zużycia płynu w obu flakonach podobny. Testowaliśmy psikając taką samą ilość chmur na lewą i prawą rękę. Różnice jednak są, ale nic co by moim zdaniem mogło decydować o niekupowaniu nowej wersji, zapachu nie zepsuli.

Największa różnica chyba przez pierwsze 20-25 minut - wersja stara ma jakby więcej kawy, w nowej zaś bardziej czuć cytrusy i chyba rum. Potem zaczynają się robić bardzo podobne. Jednak po ok. 3,5 godziny znów zacząłem zauważać różnice. Stara wersja jest jakby gładsza, aksamitna, w nowszej pojawia się jakaś nuta kwiatowa, a może to wanilia tak zagrała? Ogólne wrażenie mam takie, że stara wersja jest być może ciut lepiej zblendowana w gładką całość, nowa ma momentami ciut bardziej wybijające się pojedyncze nuty. Ale na szczęście nie ma żadnego dramatu. Trwałość po kilku godzinach wydaje się podobna.

Kolor soku zdecydowanie się różni - stara wersja jest znacznie ciemniejsza. A tak na marginesie, niezależnie od zapachu, to stare butelki były ładniejsze. Jakbym nie widział starej wersji to nie miałbym nic do nowej butelki, bo w sumie to jest ładna i niczego jej nie brakuje, ale ogólnie jest uboższa przez to że w miejsce tej metalowej płytki z postacią patrzącą w niebo na spadającą gwiazdę (co przecież korespondowało z nazwą serii Shooting Stars), dali po prostu płytkę z logo. Z kolei korek nowej wersji jest ciut bardziej proporcjonalny, nie aż tak wyciągnięty w szpic. Ideałem byłaby stara butelka z nowym korkiem.

Marcin, jak Twoje wrażenia?

Kenzo

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 maja 2019, 14:44 - Śr

Maciek, takie same jak i Twoje. Zdecydowanie na poczatku czuc pewne roznice, ktore opisales, nowy uden ma wiecej cytusowej, chrapowatej nuty, ktora odroznia go od starego udena, gdzie tam kompozycje zmiekcza i wygladza nutka kawy - to przy tescie reka w reke oczywiscie. Dla otoczenia mozliwe, ze roznice niewyczuwalne. Dla forumowiczow podam batch ze swojej flachy: 030/3/999.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post08 maja 2019, 18:53 - Śr

Oby więcej takich porównań - z mojej strony ogromny szacunek i podziękowanie :)

myk

Forumowicz

Post08 maja 2019, 19:02 - Śr

Eee tam, bardzo się nie męczyliśmy :D, miło było.
A tak w ramach aktualizacji dodam, że teraz po prawie 10 godzinach, oba są nadal wyczuwalne, nowa wersja być może ciut mocniej (ale to może być kwestia minimalnej różnicy w wielkości chmurek), minimalna różnica w odbiorze wanilii nadal jest - albo zmienili tę wanilię, albo po prostu nowa wersja ma podbitą jakąś nutę lub dodane coś extra.

Auriga

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 października 2019, 07:26 - Śr

Na to pachnidło napaliłem się jak szczerbaty na suchary. Wczoraj przyleciały odlewki, oznaczone jako Eau de Parfum oraz Parfum (nowsze wersja ?). Otwarcie i pierwsza godzina, dwie to Francja elegancja - rum, cytrusy, sandałowiec, delikatna wanilia - klasyczny gourmand, tak jak go sobie wyobrażałem, czysta poezja! Finisz natomiast jest już dla mnie ciut za słodki.

Edyta: DTG 231156Z OCT 2019

Xerjoff Shooting Stars Uden (czyt. Kosmiczny przyjemniaczek) – formalny zapach dla panów na wiosnę, lato i jesień.

Wstęp

Przy okazji zakupu kolejnej odlewki, w niekończącym się obłędzie zakupowym, sprzedawca dodał mi próbkę tytułowego zapachu. Niestety, zanim ją powąchałem syn zdążył zająć się nią pierwszy... Gruby, lniany obrus przyjął całość wylanych perfum, po czym pokój stołowy wypełnił się luksusowym aromatem cytrusów, wanilii i rumu. Od tego czasu zacząłem szukać najlepszych ofert w sieci, przeliczając nerwowo rezerwy finansowe.

Zapach

Otwarcie jest owocowe, świeże, lekkie, bardzo przyjemne. Woń aromatycznej mieszanki cytrusów, wanilii i owocowego samogonu / rumu z górnej półki unosi się w powietrzu przez długi czas. Sprawia, że na twarzy człowieka natychmiast pojawia się uśmiech. Zapach jest niezwykle elegancki, naturalny, pół-słodki, bardzo gładki. To jest klasyczny gourmand. Taki stan trwa kilkadziesiąt minut. W tym czasie zapach jest bardzo lotny, wszystkim dookoła daje znać o osobie. Po około jednej godzinie od aplikacji pojawiają się wyraźne ekstrakty drzewne, zapach staje się bardziej kremowy, lekko się przy tym wysładzając. Baza zapachu pojawia się po około czterech godzinach, ale zapach wciąż pozostaje w miarę świeży, wciąż przyjemny. W końcowej fazie dominację przejmują słodka, kremowa wanilia z intensywnymi nutami drzewnymi.

Zastosowane składniki, ich jakość, kompozycja – wszystko na najwyższym poziomie. Całość pachnie luksusem od początku do samego końca. Tutaj nie trzeba nawigatora Gildii wąchającego niszę i zakrzywiającego czasoprzestrzeń, by ocenić Udena. Receptory węchowe szarego zjadacza chleba bez problemu docenią kunszt perfumiarza, a mózg na bazie doznań zapachowych zobrazuje ilość złotówek wyrzuconych za burtę...

Zastosowanie i parametry

Xerjoff Uden to formalny zapach męski na cieplejsze dni (wiosna-lato-jesień), przeznaczony do stosowania w dzień i wieczorem. Jest to zapach dobrze ubranego mężczyzny na specjalne okazje – śluby, chrzciny, uroczystości rodzinne, bankiety, itp. Xerjoff Uden pogryzie się podartymi dżinsami, t-shirtem oraz skarpetkami-stopkami uczestnika parady równości. Zapach jest bardzo wyrafinowany, bezpieczny dla otoczenia. Udena można lać na siebie solidnie (w granicach rozsądku) bez obawy, że powali otoczenie.

Trwałość zapachu jest bardzo dobra: 9 godzin via standardowa aplikacja (2x kark, 4x klatka = 0.4ml). Projekcja jest bardzo dobra przez pierwszą godzinę, przez kolejne trzy pozostaje umiarkowana. Zapach do samego końca jest wyczuwalny przez właściciela. W pierwszej fazie woda zostawia za sobą ładny ślad. Wodę pompuję z atomizera podróżnego 10ml, jedna chmura to w przybliżeniu 0.07ml. Jak pracują atomizery w oryginalnych butlach, nie wiem. Pozycja warta do przetestowania via próbka 2 ml.

Post Scriptum

Xerjoff Uden występuje w dwóch wersjach: starszej (Eau de Parfum) oraz nowszej (Parfum). Różnice między nimi są pomijalne. No, może nowsza wersja jest bardziej rumowa na otwarciu. Cena produktu jest kosmiczna PLN 1200,- za 50ml. Moim zdaniem woda nie jest warta zakupu butelki w cenie detalicznej, ale kto bogatemu zabroni? Alternatywę stanowi Chanel Allure Homme Édition Blanche Eau de Parfum – zapach podobny, bez akordu rumu, ale jego baza pachnie ładniej.

Wakabaya

Forumowicz

Post25 października 2019, 22:32 - Pt

Byłbym się zgodził, ale nosiłem go w upał i mnie zamęczył. Mało tego, nie wylewałem go na siebie niewiadomo ile, standardowe 3 strzały z dekantu i mimo swej elegancji zamęczył mnie. Za kilka dni ma być temperatura poniżej pięciu stopni celsjusza, więc zarzucę go, jeśli tak będzie i nie zapomnę. Może w chłód będzie znośniejszy. Co do kremowości, twierdzę że wszystkie trzy fazy takie są, nawet te cytrusy z otwarcia. Po pierwszych testach myślałem, że kupię flakon. Dobrze, że tego nie zrobiłem.

Auriga

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post26 października 2019, 07:19 - So

Uden w upały zmęczy, za to na letni wieczór będzie jak znalazł. Do walki z gorączką jest Édition Blanche EDP od Chanel, który nie jest tak słodki. Inną propozycją - formalną - do walki z upałami jest ziołowo-kwiatowy XJ 1861 Renaissance od Xerjoffa. Tytułowy Uden otwiera się bukietem rześkich cytrusów wspieranych rumem / brandy, potem dochodzi wanilia, ale do kremowości długa droga. Inna rzecz, każdy odbiera zapachy inaczej...

Wakabaya

Forumowicz

Post05 listopada 2019, 17:18 - Wt

Ponosiłem go wczoraj i nie mdlił mnie. Jednak to nie jest zapach na upały, a na umiarkowaną czy nawet niską temperaturę.
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy męskie