Teraz jest 19 października 2019, 01:02 - So

• Reklama

Mont Blanc - Explorer

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Mont Blanc - Explorer (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
6%
2 - Słaby
3
8%
3 - Przeciętny
7
19%
4 - Dobry
11
31%
5 - Bardzo dobry
11
31%
6 - Genialny
2
6%

Liczba głosów : 36

• Autor
  • Wiadomość

Zwirus

Forumowicz

Re: Mont Blanc - Explorer

Post22 lutego 2019, 15:44 - Pt

Promocja zapachu w D. faktycznie ruszyła pełną parą: cała witryna promuje akurat ten zapach. Panie ekspedientki pewnie też ale jeszcze nie miałem okazji się przekonać, gdyż mam awersję do agresywnego marketingu przez nie uprawianego i staram się unikać wizyt tam.
Jeszcze testy przede mną ale jeśli faktycznie to klon Aviego to może być pierwszy z nich, który na dobre się rozgości w mainstreamie. Można traktować MB Select jako mainstream ale zapachy tej marki raczej nigdy nie zdobywają szerszej popularności (m. in. poprzez brak takiej promocji). Armaf CDNI czy inne arabskie twory to już trzeba jako niszę traktować.

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post22 lutego 2019, 15:53 - Pt

W ostatni weekend testowalem na blotterku. Otwarcie to dla mnie takie polaczenie Prada Luna Rossa Carbon/ Dior Sauvage z Aventusem. Pozniej w zasadzie to juz Aventus. Calkiem niezle to pachnialo, moze nawet lepiej niz Armaf? Napewno z checia ponowie testy.

Krzy

Forumowicz

Post22 lutego 2019, 17:16 - Pt

Ciekawe jak będzie wyglądała trwałość tego pachnidła. Jestem tego bardzo ciekaw. Muszę przetestować wkrótce bo opinie są różne. Od pozytywnych po neutralne aż do negatywnych.

Bazyli

Bardzo aktywny forumowicz

Mont Blanc - Explorer

Post22 lutego 2019, 17:54 - Pt

Wpadłem dziś specjalnie do D. co by to cudo obadać. Od wejścia miła pani zaatakowała mnie miłym: - Czy pokazać coś z nowości? Biorąc do ręki tester, powiedziałem, że chciałem tylko powąchać to, o czym wszyscy teraz piszą :D Na pytanie: - A jak piszą? Dobrze czy źle?, burknąłem tylko (wychodząc pewnie na gbura) : - Różnie... I czmychnąłem z bloterem :p Flakon świetny, do tego magnetyczny koras - robi wrażenie :) Zapach przyjemny i faktycznie zdecydowanie inspirowany Aventusem, przy dobrej promocji z pewnością będzie się sprzedawał. A czy trafi pod strzechy masowo i zaleje ulice? Nie sądzę :)

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

archie.m90

Super Perfumaniak

Post22 lutego 2019, 18:35 - Pt

ironiczny napisał(a):Natknąłem się na fajny komentarz w sieci, tak pół żartem, pół serio, że Explorer jest zemstą Montblanc za Original Santal (ponoć zapach Creeda to klon Individuel). No, coś w tym jest, polecieli po całości :) :D
Z Aventusem będzie jak z Fahrentheitem i Boss Bottled. Woń Aventusopodobna będzie wszędobylska; może spowszednieć.

zgadza się... individuel to baaaardzo dobra kopia Santala... wiadomo - brzmi mniej naturalnie ale wciąz mega podobne. Niemal nie do rozpoznania.

Kenzo

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 lutego 2019, 18:44 - Pt

Santal byl wzorowany na individuelu

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post22 lutego 2019, 18:49 - Pt

:P santal jest bardzo podobny do individuel :D
individuel-2003
santal-2005
wiec kto kogo nasladuje?? ;)

Ruben

Aktywny forumowicz

Post22 lutego 2019, 19:03 - Pt

Podobnie:

Mugler Cologne 2001r.
Creed Original Vetiver 2004r.

Wniosek: Creed zrzyna zapachy od innych :lol:

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post22 lutego 2019, 19:14 - Pt

czyli Creed robi klony :lol: :lol:

archie.m90

Super Perfumaniak

Post22 lutego 2019, 19:46 - Pt

o bez kitu a bylem przekonany ze Santal byl wczesniej.... w kazdym razie pachnie troooooszkę lepiej.
Ale w takim razie - ma sens co gadacie, że zemsta :D

niuch_

Post22 lutego 2019, 21:01 - Pt

Też mi się nie wydaje ,żeby MBE zakrólował w sebixowie, tylko poprzez sam fakt inspiracji CA, to nie ta kompozycja zapachowa, co inne popularne i przyswajalne szlagry dla Seby. MBE dobre zamiast CA, ale tylko dla tych co nie należą do sekty Aventusa, docelowy target dosyć ograniczony. Nawet bym sie nie zdziwil jak MBE będzie się sprzedawał przeciętnie wśród innych MB.

tomek1906

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post22 lutego 2019, 23:32 - Pt

z trwałością to jestem mile zaskoczony
wczoraj zapodałem nadgarstkowo około 11.00
cały dzień mile dawal znac o osobie
o 17.00 dostałem zapytanie w domu co tak pachnie
20.30 prysznic po treningu , delikatnie został jeszcze na nadgarstku
na mnie trzyma wiec bez zarzutu

Zwirus

Forumowicz

Post23 lutego 2019, 23:10 - So

Jestem po pierwszym teście nadgarstkowym. Faktycznie kompozycja to w 95% Aventus. Nie jestem specjalistą batchologii Aviego ale czytając forum i patrząc na to jak duże różnice w wypustach bywają to można powiedzieć, że Explorer to po prostu jeden z kolejnych batchy Aviego ;)
Zastrzeżenia mogę mieć do delikatnej projekcji oraz do trwałości. Teraz mija 6h od aplikacji i muszę szorować nosem po nadgarstku. Na drugim jest Platinum Egoiste (zaaplikowany w tym samym czasie) i jest wyraźnie lepiej wyczuwalny.

niuch_

Post25 lutego 2019, 22:30 - Pn

Ja też mialem słabą trwałość MBE, może z 4h coś było czuć, Creed A jeszcze słabszy u mnie z 2h max., a bardziej 1,5h. Natomiast Platinum E to jest killer, 2 strzały i caly dzień,a na początku aż za mocny dla mnie. Zresztą jak wszystkie Chanele, które mam. Pewnie kwestia skóry i reakcji na daną kompozycję.

PachnącyMariusz

Aktywny forumowicz

Post26 lutego 2019, 20:26 - Wt

Trwałość świetna, zapach wtórny lecz przyjemny. Dobry jako budżetowy zamiennik creeda. Miałem nabyć Mercedesa Select jednak jego trwałość a właściwie jej tragiczny brak pozostawiła mnie w sytuacji dalszego szukania pachnidła z DNA Aventusa. Cdnim i laventure mi już zbrzydły teraz może czas na Explorera.

Ernest84

Forumowicz

Post27 lutego 2019, 07:45 - Śr

Świetna butla, baaardzo dobre parametry i idealnie mi pasujący drydownn. Jak tylko pojawi się w sportowej cenie to kupię.

tomek1906

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 lutego 2019, 15:50 - Śr

jak sadzicie , iile potrwa stabilizacja ceny na rynku (czytaj kiedy stanieje :) )

Luka

Forumowicz

Post27 lutego 2019, 16:27 - Śr

W perfumeriach stacjonarnych nie stanieje. Najpierw trzeba poczekać i zobaczyć po ile trafią do perfumerii internetowych. Ale podejrzewam, że Mont Blanc to taka liga jak Lacoste, Azzaro i inne Calvin Klein'y więc cena w przeciągu kilku miesięcy spadnie znacząco.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post27 lutego 2019, 21:02 - Śr

Mont Blanc to nie Chanel czy Dior żeby trzymał cenę... 6-9 miesiecy i będą przeceny.
Chyba, że zostanie wielkim hitem sprzedażowym to nie bedą mieli powodów do obniżania cen.

Szaweł

Forumowicz

Post27 lutego 2019, 23:03 - Śr

Jak dla mnie 90% Aventus. Trwałość bardzo dobra po pierwszym teście 8h i wciąż go czuję. Bardzo cenię Aventusa i rozważę zakup MB Explorer jako alternatywę, zamiennika do Creeda, tylko jak na razie cena zbyt wygórowana.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie