Teraz jest 12 grudnia 2019, 12:26 - Cz

• Reklama

Mont Blanc - Explorer

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Mont Blanc - Explorer (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
5%
2 - Słaby
3
7%
3 - Przeciętny
8
19%
4 - Dobry
14
33%
5 - Bardzo dobry
13
31%
6 - Genialny
2
5%

Liczba głosów : 42

• Autor
  • Wiadomość

dawideksl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Mont Blanc - Explorer

Post21 czerwca 2019, 20:20 - Pt

Dzisiaj odebrałem swoją 60 z EG, psiknalem testowo na szyję. Wracam do domu, a kobieta: pachniesz jakoś inaczej, jakąś kolońską, jak dziadek! Chyba pójdzie na stragan :D

Jester

Perfumaniak

Post21 czerwca 2019, 21:03 - Pt

Takie same komentarze czytałem już tutaj o Aventusie :mrgreen:

Antarjami

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post21 czerwca 2019, 21:44 - Pt

Explorer dziadem pachnie nie wierze :o

Marcin-PL

Forumowicz

Post22 czerwca 2019, 14:55 - So

Jester napisał(a):Takie same komentarze czytałem już tutaj o Aventusie :mrgreen:

Bo ten zapach bardzo mocno sie na Aventusie inspiruje, zeby nie powiedziec, ze to jego kolejny mniej lub bardziej udany klon ;) Nawet flakon jest owiniety czyms na styl czarnej skory, a nazwa Explorer nawiazuje mi do tych napoleonskich podrozy rodem motywu przewodniego Avka:)

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post29 czerwca 2019, 16:22 - So

Zapach zebrał sporo pochwał, a praktycznie codziennie pojawia się na straganie flacha z ubytkiem. Użytkownicy zdradzą, co im nie podeszło, a może dość już wtórności Aventusa w kolekcji?

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post29 czerwca 2019, 16:26 - So

jak dla mnie wtórności avka nigdy dość, ale explorer jest po prostu słaby.
tutaj flakon działa całkiem dobrze podświadomo.
no i cena 8-)

Marcin-PL

Forumowicz

Post29 czerwca 2019, 16:59 - So

Na start podczas testow wydaje sie byc swietna alternatywa Avka, z czasem jednak widac jego braki, nie rozwija sie tak ladnie (przynajmniej na mojej skorze) jak Avik, stad zakladam duzo ludzi po dluzszym tescie sie go pozbywa:)

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2019, 18:11 - So

No oczywiście że to je jest avik. Ale jego dobry klon, u mnie rotacja flakonów jest bardzo duża ale Explorer ciagle w kolekcji.

Antarjami

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post29 czerwca 2019, 21:36 - So

u mnie tez jest na czele :) i nie mam zamiaru się go pozbywać.
Mam juz drugi flakon i chyba to mowi samo za siebie :)

Jester

Perfumaniak

Post29 czerwca 2019, 22:54 - So

Marcin-PL napisał(a):Na start podczas testow wydaje sie byc swietna alternatywa Avka, z czasem jednak widac jego braki...

Tym bardziej, że w moim odczuciu, te ramy czasowe są bardzo wąskie ;)

Sardame

Post30 czerwca 2019, 02:10 - N

Jakiś czas go testowałem i przyznam, że jest baardzo przyjemny w odbiorze, podoba się otoczeniu, trzyma się też całkiem długo i przechodzi łatwo na ubrania. Pamiętam kiedy po małej aplikacji płaszcz pachniał nim jeszcze 2 tygodnie 8-) (chmura puszczana w skórę). Jest coś w nim niestety co nie do końca mi pasuje - widzę w nim bardziej starszego pana niż młodego energicznego chłopaka i z tego powodu ciężej mi się go nosiło.. ale z chęcią zaopatrzę się w kolejne objętości :roll:

pedrodelsol

Forumowicz

Post02 lipca 2019, 08:21 - Wt

Po pierwszym teście mogę potwierdzić, że jest to kolejna wariacja na temat Aventusa. Choć nie należę do zwolenników "króla" to trzeba przyznać że Explorer jest udanym klonem. Nie wiem czy nie najlepszy ze wszystkich mi znanych "arabów" pokroju L'Aventure, itd. Dla zwolenników Aventusa to może być dobra tania alternatywa. Nie wali przesadnie chemią (jak to często bywa w MB), nie rozwija się tak bardzo jak Avik a parametry ma lepsze niż niektóre batche Avika.

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 lipca 2019, 10:52 - Wt

dawideksl napisał(a):Dzisiaj odebrałem swoją 60 z EG, psiknalem testowo na szyję. Wracam do domu, a kobieta: pachniesz jakoś inaczej, jakąś kolońską, jak dziadek! Chyba pójdzie na stragan :D

niestety wg mnie wszystkie te klony Aventusa mają tą wspólną grupę nut w klimatach wody brzozowej, z Explorer jest nie inaczej, tutaj dodatkowo mamy jeszcze klimaty żelu pod prysznic rodem z Sauvage.
Te obszary zapachowe trzeba po prostu lubić. U mnie tak z tym średnio. Moja żona też mnie rugała gdy testowałem L'Aventure, MB Select i Explorera, że mam tego więcej nie używać bo pachnę nawet nie tyle kolońskim dziadkiem ale tanim żelem do mycia :)

kermit223

Forumowicz

Post02 lipca 2019, 11:56 - Wt

Od dawna chciałem poznać Aventusa, poczuć na własnej skórze skąd ten szał na jego punkcie. Wielokrotnie zastanawiałem się nad kupnem odlewki w ciemno bo "zżerała" mnie ciekawość jak to pachnie. Skoro nie mogę powąchać Aventusa to postanowiłem sprawdzić MB.
Jeżeli Explorer jest mocno zbliżonym zapachem do Aventusa to cieszę się, że jednak powstrzymałem się od zakupu Creeda w ciemno. Explorer to dla mnie przeciętniak, zapach strasznie wręcz nudny, a spodziewałem się zapachu przynajmniej dobrego. Może coś z moim nosem lub skórą jest nie tak albo miałem gorszy dzień. Początek tych perfum to dla mnie Sauvage, gdybym nie wiedział co zaaplikowałem to dał bym sobie rękę uciąć że to Dior a nie MB. Po pewnym czasie podobieństwo do Sauvage znika ale to wcale nie ratuje tych perfum bo dalej jak dla mnie jest nudno ot "psikadełko" za kilka dyszek.
Mam wrażenie, że coś było ze mną nie tak gdy testowałem Explorera bo czytając inne opinie raczej nie widzę by ludzie porównywali Explorera do Sauvage (choć z drugiej strony aż tak dużo tych opinii nie czytałem, a i spis nut pewne podobieństwo jednak sugeruje), a i czytając jak pachnie Aventus ninjak nie potrafię odnaleźć tych nut w Explorerze.
Jeżeli kiedyś w moim mieście otworzą jakąś perfumerie niszową to z chęcią powącham Aventusa ale na zakup w ciemno na pewno się nie zdecyduje. Testy Explorera też pewnie kiedyś ponowie bo aż nie chce mi się wierzyć, że ten pierwszy test nie został w jakiś sposób wypaczony.
Oczywiście ocenianie Aventusa na podstawie Explorera nie ma żadnego sensu ale po kontakcie z tym "klonem" chęć poznania Creeda znacząco zmalała.

slawekwch

Forumowicz

Post02 lipca 2019, 16:39 - Wt

Jako, że kończy mi się balsam po goleniu prady, to zamówiłem sobie kilka innych na przetestowanie.
Nie wiem jak pachnie Explorer, ale jeśli kogoś kusiłby balsam po goleniu z tej serii, to nie warto. Jak dla mnie prawie bezzapachowy, z avikiem nie ma nawet cienia podobieństwa.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post12 lipca 2019, 06:04 - Pt

O ile sam zapach mi się podoba, o tyle paramtery na mnie niestety ma słabe.
Szkoda, bo jest przyjemnie orzeźwiający i w cieplejszą pogodę fajnie wybrzmiewa.
Po godzinie projekcja cichnie, na na skórze trwa jakieś 5h, nawet przy większej aplikacji.
Chyba, że mój nos tak szybko się do niego przyzwyczaja...
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

kstdrs

Post13 lipca 2019, 13:34 - So

Jako zapachowi nie można mu nic zarzucić, ale co do projekcji i trwałości to jest bardzo słaba.

Gdl

Aktywny forumowicz

Post20 sierpnia 2019, 14:07 - Wt

Po kilku testach na nadgarstku i globalnym stwierdzam bardzo małe podobieństwo do Aventusa, nie wiem skąd się biorą te opinie na fragrantice.

Zielonykeczup1

Post21 sierpnia 2019, 12:25 - Śr

To taki Sauventus bardziej. Parametry bardzo dobre ( z ostatniego rzutu z e-g). Sam się wyczuwałem po 6 godzinach (4 chmury). Wyczuwalny na nadgarstku po 10 godzinach. Dziwna sprawa.

Gdl

Aktywny forumowicz

Post21 sierpnia 2019, 12:28 - Śr

No właśnie ja ten zapach bardziej kojarzę z Sauvagem, u mnie po dużej aplikacji wyczuwalna projekcja z daleka po 8 godzinach ( pytałem dziewczyny :D a właściwie sama zwróciła uwagę i pytała czy się dopsiknąłem przed chwilą zanim się widzieliśmy). Co ciekawe, ja go czułem może ze 4 godziny
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie