Teraz jest 23 września 2020, 03:57 - Śr

• Reklama

Tom Ford - Oud Wood

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Tom Ford - Oud Wood

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
3%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
8
5%
4 - Dobry
15
9%
5 - Bardzo dobry
54
34%
6 - Genialny
78
49%

Liczba głosów : 160

• Autor
  • Wiadomość

Bobbygee

Forumowicz

Re: Tom Ford - Oud Wood

Post26 stycznia 2020, 21:19 - N

Ruben napisał(a):6~7h to bardzo dobry wynik. Na mnie siedział 2~3h, dlatego bez żalu się z nim pożegnałem, chociaż kompozycyjnie bardzo mi się podobał. Najsłabszy Ford na mojej skórze :cry: A szkoda.

Odlewka (może u kogoś długo stała), czy z flakonu?

dawit123

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 3

Tom Ford - Oud Wood

Post26 stycznia 2020, 21:40 - N

U mnie siedzi bardzo długo 8h ale projektuje przez 1-2h potem siedzi blisko skóry do końca z około metrowa projekcja. Mowa o najnowszych wypustach.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 4

Post26 stycznia 2020, 22:51 - N

A ja tak sobie psiknąłem z odlewki ku przypomnieniu i za cholerę nie rozumiem zachwytu nad tym zapachem.
Poprawny drewniak z wyczuwalnym akordem oudu, doprawiony leciutko pieprzem i w późniejszej fazie wysładzający się na skórze.
Jakość składników wyczuwalnie dobra, parametry bardzo przeciętne, kompozycja dość prosta, ewolucja umiarkowana, odkrywczość i przełomowość żadna, cena wysoka...
Nie twierdzę, ze to złe perfumy, bo to byłaby nieprawda. Ale skąd tyle "6"? :shock: Gdzie Wy ten geniusz widzicie? :?
Ode mnie dostaje "4".
Artur

dawit123

Aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2020, 23:03 - N

Ewolucje na skórze to faktycznie ma dość małą. Jednak myśle że bardziej (przynajmniej w moim mniemaniu) chodzi o uczucia i emocje jakie wywołują w noszącym. Ja kojarze ten zapach z dojrzałością (nie mylić z dziadkowatością), ciepłem i spokojem. Io właśnie Oud Wood a nie inny "lepszy" zapach wywołuje u mnie takie sensacje.
Dlatego - "co kto lubi, co kto lubi..." a nie co jest naj :)

Artplum

Sensei Perfuforum

Post26 stycznia 2020, 23:24 - N

Jasne, że co kto lubi, ale co genialnego jest jest w OW?
Pomijam tutaj motywację typu "podoba mi się, daję 6", tylko pytam całkiem serio?
Bardzo niedawno toczyła się dyskusja nad ocenianiem Puredistance Gold, któremu ja dałem "6" za niezwykłą harmonię, dopieszczenie, znakomite parametry i kapitalną jakość składników, wyczuwalną w tych perfumach.
Niektórzy mi zarzucali, że Gold "6" nie godzien, bo za mało odkrywczy i przełomowy.
To ja się pytam, całkowicie poważnie i z ciekawością, co jest godne "6" w OW, że aż 72 Forumowiczów zaznaczyło tę właśnie ocenę?
Artur

dawit123

Aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2020, 23:31 - N

Dlatego ja uważam że wszystkie skale, rankingi itp. są zbędne! Jasne, można robić listy "zapachy na plaże", "zapachy z kibla albo do kibla" (Kouros, hehe ;)) itp. itd. ale listy od numero uno do tryliona nie maja żadnego sensu poza tym że są rankingami popularności a Oud Wood akurat taki jest. Niby prosty, niby nie. Niby łatwy, niby troche niszowy i wyjątkowy i dlatego mysle że takie wysokie oceny łapie :)

Artplum

Sensei Perfuforum

Post26 stycznia 2020, 23:43 - N

Ja z kolei uważam, że ocenianie perfum nie jest bezsansowne.
Wyniki ostatniego podsumowania rpbionego przez Scorrpiona wydają mi się jak najbardziej sensowne.
"Czepiam się" tego nieszczęsnego OW, bo za chińskiego boga geniuszu w żadnym aspekcie w nim nie widzę.
Uważam, że na "6" zasługują perfumy, ltóre naprawdę czymś się zdecydowanie wyróżniają i coś do tego perfumowego światka wnoszą - nowy trend, niezwykłe połączenie, nieużywaną dotąd nutę, niespotykaną jakość itd. Tu tego nie znajduję. Po prostu.
Nie, nie zamierzam prowadzić krucjaty przeciw OW, ino tego geniuszu żadną miarą nie mogę się doszukać. ;)
Artur

dawit123

Aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2020, 23:52 - N

No i właśnie dlatego oceny są do d... bo nic nie wnoszą, albo wnoszą konsternacje taką jak Ty masz z OW. Ja nie jestem obrońcą żadnego zapachu ani żadnego zapachu nie zganie.
A co do list to szanuje prace włożoną przez Scorrpiona ale traktuje jego ranking jako ciekawostkę socjologiczną a nie wyrocznie bo akurat zapachy z topu są nie w moim stylu.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post26 stycznia 2020, 23:59 - N

To co proponujesz zamiast ocen?
Artur

dawit123

Aktywny forumowicz

Post27 stycznia 2020, 00:06 - Pn

Nic :) dla mnie mogą zostać, zwisają mi bo w ogóle sie nimi nie sugeruje. Chętniej przeczytam od dechy do dechy wątek o jakiejś pozycji i nawet ani razu nie pomyśle żeby spojrzeć na ocene (podobnie na fragrantica).

Jak ktoś lubi lub sie tym sugeruje to spoko ale realnego stanu rzeczy to one nie pokazują, z resztą jak sam widzisz :)

A takie rankingi jak nasz forumowy to służa raczej w moim przypadku do zwórcenia uwagi na dany zapach albo zachęcają do ponownych lub głebszych testów tylko i wyłacznie.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post27 stycznia 2020, 00:18 - Pn

dawit123 napisał(a):A takie rankingi jak nasz forumowy to służa raczej w moim przypadku do zwórcenia uwagi na dany zapach albo zachęcają do ponownych lub głebszych testów tylko i wyłacznie.

No właśnie ;) Czyli jednak wbrew zapewnieniom, zwracasz uwagę ;)
Potrzeba oceniania, bycia ocenianym i i zwracania uwagi na oceny tkwi bardzo głęboko w ludzkiej psychice.
Ocenie podlega właściwie wszystko, czy się to komuś podoba, czy też nie, więc dlaczegóż perfumy miałyby być wyjątkiem?
My tak już jesteśmy skonstruowani, ze łakniemy tych ocen, jak kania dżdżu i to w kazdej dziedzinie ;)
Artur

dawit123

Aktywny forumowicz

Post27 stycznia 2020, 00:31 - Pn

Wiadomo że na krytyce i potrzebie krytyki (tej dobrej i złej) to forum stoii ale czy numerki są potrzebne do tego to nie wiem... ;)

Artplum

Sensei Perfuforum

Post27 stycznia 2020, 01:08 - Pn

Ja też nie wiem.
Kiedyś byłem wielkim przeciwnikiem przypisywania jakichś cyferek do czyichś osiągnięć, zdolności itp.
Potem doszedłem do wniosku, że to kiepski system, ale ma jedną zaletę- nikt na razie nie wymyślił lepszego ;)
Jeśli mam kupić coś, na czym się nie znam i nie mam akurat szwagra, ani kumpla, który się zna, a sprzedawca w markecie nie budzi mojego zaufania, to co robię ? To samo, co ogromna większość społeczeństwa- szukam ocen i opinii o potrzebnym mi produkcie, żeby się jakoś przygotować do zakupu, zwlaszcza jeśli ma to być zakup na dłużej i za niebagatelną cenę.
A że perfumy potrafią być w cenie pralki, lodówki, a czasem i samochodu do jazdy, to co się tu dziwić?
Artur

dawit123

Aktywny forumowicz

Post27 stycznia 2020, 02:18 - Pn

No tak tak, ale ja rozdzielam opinia vs ocena (cyferkowa, rankingowa itp.) opinie chętnie przeczytam ale rankigi cyferkowe średnio mi cokolwiek mówią poza tym że wielu osoba sie podoba lub nie ;)

Nabuchodonozor

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 stycznia 2020, 07:29 - Pn

Sam dałem mu 6 i od początku wpadł w moją topową 10. Ten fordowski agar bardzo przypadł mi do gustu a brak ewolucji nie był wadą. I piszę był bo już nawet flakon sprzedałem, który miałem wiele, wiele lat. Przez ten czas użyłem go dwa, trzy razy. Jak już miałem coś użyć to w kolejce było o wiele więcej propozycji. Myślę, że nawet małego dekantu bym nie zużył. Jakoś nam nie po drodze mimo, że dalej uważam że zasługuje na 6.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post27 stycznia 2020, 08:10 - Pn

Ja się podpisuje obiema rękami pod recenzja Szefa.
Nic dodać, nic ująć https://perfumowyblog.com/2012/10/26/to ... -oud-wood/

Tournemire

Forumowicz

Post27 stycznia 2020, 08:20 - Pn

Ode mnie 5. Zużyłem kilka próbek, nie zdołał mnie przekonać. Jeszcze parę lat wstecz czułem się w nich ekskluzywnie, to truflowe drewno o kremowej konsystencji było intrygujące, nowoczesne, nieznane. Wraz z poszerzaniem zapachowych horyzontów i poszukiwaniem większych doznań OW zniknął z mojej szafki. Przede wszystkim dlatego, ze lubię kiedy w kompozycji jest jakaś ostra, świeża nuta, a nie przekonują mnie gładkie kremiki, zamulacze, silky smooth :) a taki jest OW, ambitny mainstream, jakość składników dobra, ale nic specjalnego w tych pieniądzach. Zapach podoba się otoczeniu, pozytywnie zwraca uwagę. Parametry na mnie też dobre, bo zwykle odbierałem komplementy, przy niewielkiej przecież aplikacji z próbek.

tornvald

• Ostrzeżenia: 1

Post27 stycznia 2020, 12:41 - Pn

Także nie uważam Oud Wood za zapach wybitny. Jednak to zapach eleganckiego i silnego mężczyzny. Bardzo uniwersalny i elegancki. Brak ewolucji zapachu sprawia,że raczej nic nas nie zaskoczy po kilku godzinach. Cena dość wysoka jak to u TF jednak u mnie ma tak dobre parametry ,że można mu to wybaczyć. Testowałem kilka Fordów i Oud Wood jest na mnie zdecydowanie najtrwalszy. Poziom Alexandrii II. Ode mnie dostał za całokształt 5. Niemiecka solidność ale brak mu włoskiej fantazji ;)

Norda

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post31 stycznia 2020, 18:40 - Pt

Pany, kończy mnie sie mały flakonik, gdzie tanio dostanę out wooda, może być tester :mrgreen:
Nienawidzę słodkości, lukru, rurek i unisexu

gierek

Post16 lutego 2020, 09:32 - N

Jak dla mnie zapach prawie identyczny z Lalique Voyageur
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex