Strona 1 z 1

Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 29 czerwca 2019, 15:50 - So
przez Lucjan
Za polską Fragrą :arrow: Bois Mystérieux marki Guerlain to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn wydane w 2019 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są neroli i wawrzyn; nutami serca są cedr atlaski, paczula i jaśmin; nutami bazy są skóra i mirra.

Obrazek

Re: Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 09 lipca 2019, 22:48 - Wt
przez faxide
Dla mnie zapach identyczny do genialnego Songe d'un Bois d'Ete (wlasnie w tej chwili mam oba na rekach i nie wyczuwam narazie zadnej roznicy). Ale popieram praktyke produkcji tych samych sokow przez ta sama marke, tylko w tanszej i bardziej pojemnej butelce (mniej butikowej linii :D ). Daje 5, bo jednak zapach wtorny, ale jakzez piekny :)

Re: Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 10 lipca 2019, 17:54 - Śr
przez Lucjan
Linia Les Déserts d'Orient wydana w 2012 roku przeszła do tej butkowej tylko pod innymi nazwami - Bois Mysterieux , Encens Mythique

Re: Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 12 października 2019, 21:58 - So
przez Incanto
Do tego bardzo dobre parametry. Na ubraniu czuję 3 dzien.

Re: Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 23 października 2019, 12:45 - Śr
przez leonidas
Pachnidło skrojone pod nozdrza nietypowych archetypów perfumowych doznań olfaktorycznych ,trwałości nie ujmuję ale projekcja mizerna
Nie oceniam bo to pierwszy global , jutro zmierzę się z nim całodniwo

Re: Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 05 stycznia 2020, 13:02 - N
przez Bobbygee
Wooow. Ale zapach. Mocny i bardzo trwały. Zapach gdzie czuć skórę, tytoń, drzewo, dym/ kadzidło i paczulę. Wspaniały. Moim zdaniem bardziej męski,ale co kto lubi i jak lubi. Trochę przypomina mi Leather Blend (Davidoff'a). Świetny na jesień i zimę. Mam odlewkę i na pewno będę miał w większej ilości.....to na pewno. Klasa sama w sobie i myślę, że dobry konkurent dla Tobacco Leather (Tom'a Ford'a), przy czym bardziej noszalny od TF.
Polecam wszystkim fanom zapachów skórzano-tytoniowo-dymnych.
Dla mnie z wypustów Guerlain no.1 ex aequo z Oud Essentiel.

Re: Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 08 stycznia 2020, 11:42 - Śr
przez maciejb1986
W porównaniu do Songe d'Un Bois d'ete, na dłuższą metę męczący i sztuczny, wydźwięk i akord podobny, aczkolwiek czuć dużo słabszą kompozycję poprzez wykorzystanie tańszych substytutów. Niestety znając pierwowzór, dla mnie ta wersja jest nienoszalna.

Re: Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 08 stycznia 2020, 21:30 - Śr
przez wahoo
Nie chciałem się przedwcześnie wychylać, tym bardziej, że nie miałem okazji bezpośrednio porównać BM z Songe, ale moje początkowe wrażenia z testów tego Guerlaina były podobne do tych, o których pisze maciejb1986. Zapach faktycznie bardzo podobny, ale testując go zastanawiałem się co ja widziałem wcześniej w tej kompozycji, przecież zalatuje momentami szorstką syntetyką. :roll: I albo pamięć płata mi figle i tak samo pachniało Songe, a mi przez lata gust się zmienił, albo BM jest nie tylko cenowo tańszą kompozycją.
Muszę koniecznie odgrzebać swoją odlewkę Songe i porównać je bezpośrednio jak będzie okazja.

Re: Guerlain - Bois Mystérieux

PostNapisane: 22 stycznia 2020, 18:32 - Śr
przez Bobbygee
No proszę...prekursora / prekursorów nie poznałem.
Mnie ten zapach bardzo się podoba i uważam, że jest naprawdę wyjątkowy. Mam nadzieję, że upoluję w jakiejś tańszej cenie, bo teraz to jakaś porażka cenowa.
Ewentualnie nabyłbym odlewkę tych perfum.