Teraz jest 14 grudnia 2018, 23:17 - Pt

• Reklama

Jovoy Paris - Remember Me

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Jovoy Paris - Remember Me (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
20%
5 - Bardzo dobry
8
80%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Jovoy Paris - Remember Me

Post11 kwietnia 2018, 12:11 - Śr

Jovoy - Remember Me
rok wydania:
2018
twórca: Cecile Zarokian
n.g.: bergamotka, cytryna i kardamon
n.s.: herbata, plumeria i imbir
n.b.: mleko, nuty drzewne, cedr i wanilia.

Obrazek

Cecile Zarokian to jeden z najlepszych (a może już najlepszy?) nosów perfumeryjnego młodego pokolenia. Każde jej kolejne perfumy można w zasadzie brać w ciemno, Cecile jest gwarantem doskonałego warsztatu. Remember Me to jej drugie (po Private Label), tym razem cytrusowo-gourmandowe, perfumy dla Jovoy. Nie mogę się doczekać testów.

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Jovoy - Remember Me

Post11 kwietnia 2018, 12:29 - Śr

Nuty ciekawe. Jest już gdzieś dostępny?
Artur

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 12:36 - Śr

Dopiero je pokazali na targach w Mediolanie. Również na nie czekam właśnie ze względu na perfumiarza stojącego za kompozycją.

Lucjan

Moderator

Post11 kwietnia 2018, 13:06 - Śr

Z niecierpliwością czekam na ten zapach - zapowiada się fantastycznie

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post11 kwietnia 2018, 13:07 - Śr

Jovoy + Zarokian = dobra robota. Czekam.

abisal

Forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 13:25 - Śr

Zamieniam się w cierpliwość...

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 15:25 - Śr

Na pierwszy rzut oka, jedna z lepszych premier na tegorocznym Esxence. Niestety przetestowane tylko z blottera, bo Jovoy nie miało próbek. W otwarciu prócz nut producenta czułem sporo gałki muszkatołowej. Może być to po części efekt połączenia mleka z przyprawami - bardzo specyficzne ale noszalne i kunsztowne. Myślę, że powoli wraca Jovoy w starym stylu. :D
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post11 kwietnia 2018, 16:34 - Śr

Narobiliście smaku :roll:

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post11 kwietnia 2018, 16:43 - Śr

Po teście blotterowym to ja mam wielkiego smaka, żeby zarzucić go na skórę. Gdyby Jovoy sprzedawało na miejscu, to pewnie brałbym flakon od ręki. Ciekawe kiedy pojawi się u nas.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

deKris

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2018, 08:08 - Cz

też czekam niecierpliwie :)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2018, 11:08 - Cz

Uruchomiłem swoje kontakty i próbka Remember Me jest już w drodze do mnie. Szykujcie się więc na szczegółową reckę za jakiś czas. ;)

Lucjan

Moderator

Post12 kwietnia 2018, 12:30 - Cz

deKris napisał(a):też czekam niecierpliwie :)

Ja też Krzyś - będziemy dziabać :lol:

deKris

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2018, 15:59 - Cz

Lucjan będziemy! :mrgreen: :mrgreen:

Jester

Perfumaniak

Post12 kwietnia 2018, 16:36 - Cz

Zapowiada się kolejny rekord rozbiórkowy :roll:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post12 kwietnia 2018, 18:48 - Cz

To z góry wyeliminujmy z rozbiórki Lucjana, bo znowu weźmie 30ml i tyle będzie testów! :lol:
Artur

Jester

Perfumaniak

Post12 kwietnia 2018, 20:18 - Cz

Może nie tak drastycznie od razu :roll: , 10 ml. limit :?: :mrgreen:

Lucjan

Moderator

Post12 kwietnia 2018, 20:28 - Cz

Artplum napisał(a):To z góry wyeliminujmy z rozbiórki Lucjana, bo znowu weźmie 30ml i tyle będzie testów! :lol:

Będę wstrzemięźliwy , umiarkowany i miłosierny - wezmę 50 ml z drugim flakonem :lol: :lol: :lol:

deKris

Aktywny forumowicz

Post13 kwietnia 2018, 09:24 - Pt

i o to Cię podejrzewałem Lucjanie
może od razu założę wątek? :lol: :lol:

Ruben

Forumowicz

Re: Jovoy Paris - Remember Me

Post09 maja 2018, 14:04 - Śr

Wczoraj przy okazji naszego comiesięcznego spotkania miałem okazję przetestować tytułowego bohatera. Tomek (Tirnar) przywiózł z Mediolanu min. innymi próbkę i tego zapachu. I cóż mogę powiedzieć? Jest to coś dla fanów Dior Homme, nie ma tam w składzie co prawda irysa, ale jeden z użytkowników od razu powiedział, że pachnie podobnie do Diora. I rzeczywiście jest coś na rzeczy. Będzie się na pewno podobał fanom słodkich zapachów, Cecylie zrobiła zapach całkowicie przeciwny do Private Label. Ale nie ma w nim niczego odkrywczego, mógłby spokojnie stać na pólkach mainstream'u. Taki słodki przyjemniaczek, nikt z nas podczas wczorajszego spotkania nie chciałby raczej posiadać jakichś mililitrów bo niestety zapach bardzo przeciętny. Ale może Wam się spodoba, w końcu to "Żowła" ;) Na plus na pewno parametry, jeszcze dzisiaj rano czułem go na nadgarstku. Projekcji nie ocenię bo nie robiłem testu globalnego. Czekam na Wasze opinie odnośnie tego zapachu.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Jovoy Paris - Remember Me

Post10 maja 2018, 15:30 - Cz

Trochę się naczekałem, ale było warto. Dostałem prawie 3-mililitrowego sampla i jestem już po dwóch testach nadgarstkowych i dwóch globalnych.

Remember Me otwiera się świeżo-słodko z wyraźnymi nutami zielonymi. Cytrusów nie wyczuwam tutaj w ogóle. Mimo, że akcent przyprawowy jest wyraźny, to ciężko mi go utożsamić z czymkolwiek konkretnym. Zapewne przez ten mleczny akord, który praktycznie od początku daje o sobie znać i mocno zniekształca całą kompozycję. W każdym razie, mi przypomina mniej kardamon, a bardziej już chyba to specyficzne oregano z otwarcia Interlude (choć jakieś bliskie podobieństwo to nie jest). Wydaje się dość złożone, zmienne, ale jednocześnie ciężko mi w nim wyodrębnić jakieś konkretne nuty.

W sercu czuć zielono-maślany, przestrzenny akord. Miłośnicy herbaty z pewnością wyłapią duże podobieństwo do aromatu milky oolong (może minimalnie słodszy). Efekt jest europejsko-orientalny, ale nietypowy, bo bez ostrości. Raczej to taka soczysta, minimalistyczna, lekko maślana słodycz, która z czasem robi się coraz cieplejsza, otulająca i wieczorowa.

Bliżej bazy robi się Remember Me bardziej eleganckie. Przyciężkawa wanilia, przypomina mi nieco aromat tytoniu waniliowego, mimo że samego tytoniu rzecz jasna tu nie ma. Jest jakby trochę „przykurzona”. Choć baza może się wydać najnudniejsza (dość zbita z dominującą, słodką wanilią), to mnie ona cieszy najbardziej w tej kompozycji. A to dlatego, że przypomina mi ten salonowy szyk, który znam ze starych Jovoy.

Jeśli miałbym szukać jakiegoś zastosowania, to Remember me wydaje mi się idealną kompozycją na popołudniowe wyjście letniego dnia, które zakończyć ma się wieczornym, symfonicznym koncertem w amfiteatrze pod gołym niebem i nocnym, wesołym, energetycznym after party.

Oczywiście, jeśli ktoś liczy na wrażenia pokroju Private Label, czy Les Jeux sont Faits, to się zawiedzie, bo kompozycja się wyraźnie odróżnia. Nie jest tak męska, nie jest też z pewnością równie bezkompromisowa. Jeśli ktoś szuka czegoś, co będzie „krzyczało”, jakie odkrywcze i oryginalne jest, to też się zawiedzie, bo Remember Me jest noszalne (jak zresztą, moim zdaniem, wszystkie Jovoy), sympatyczne i niekontrowersyjne. Natomiast wydaje mi się tak samo kunsztowne, przemyślane warsztatowo, jakościowe i specyficzne, jak stare dzieła Jovoy. Patrząc jak się rozwija, wyraźnie widać, że Cecile miała spójną, konkretną wizję, która moim zdaniem jednocześnie pasuje do portfolio marki, jak i świetnie je uzupełnia. Dodatkowo jak zauważył Ruben, ma całkiem niezłe parametry – trwałość na poziomie 10-12 godzin, z czego 6 projekcji na szerokość ramion + podobno dość długi ogon.

Wiem, że mój (wielkiego fana tej marki) głos może być dość stronniczy, ale zawodziłem się trochę na ostatnich premierach Jovoy, ta zaś dała mi sporo satysfakcji i przede wszystkim nadzieję, na kolejne wypusty w starym stylu i autorstwa perfumiarzy, którzy na początku przy nich pracowali.

Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex