Teraz jest 14 grudnia 2018, 23:17 - Pt

• Reklama

Pharrell Williams - Girl

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Pharrell Williams - Girl (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
10
71%
5 - Bardzo dobry
4
29%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

Waszek

Forumowicz

Pharrell Williams - Girl

Post14 marca 2018, 17:39 - Śr

Obrazek

Zapach GIRL, to drzewna kompozycja zainspirowana albumem Pharrell’a Williams’a o tej samej nazwie. GIRL jest zapachem dla kobiet i mężczyzn.

Williams od dawna chciał współpracować z Comme des Garcons. Zauroczony kilka lat temu zapachem Wonderwood zapragnął tworzyć razem z Comme.

Nuty zapachowe: pieprz, fiołek, sosna, irys, neroli, wetiwer, drewno sandałowe, lawenda, paczula, styrax

Koncept: Pharrell Williams
Produkcja: Comme des Garcons Parfums

Moja opinia :

Zapach jest strasznie "dziwny", mroczny, sterylny. Początkowo kojarzy mi się z mocno zdezynfekowanym gabinetem lekarskim. Po dwóch godzinach po aplikacji zapach ewoluował, czuć lekko fiołek, gdzieś w oddali wetiwer. Zapach ma słabą projekcję a trwałość ocenie po pierwszym globalu. Ogólnie moja ocena to 4/6. Sam zapach oceniłbym na 3/6 za swoją dziwaczność, jednak flakon, opakowanie, pianka w opakowaniu i cena podwyższa moją ocenę do 4 :)
Ciekawe co wy myślicie o tym zapachu :) do dzieła !

maniek69

Aktywny forumowicz

Re: Pharrell Williams Girl

Post15 marca 2018, 07:42 - Cz

W sumie są to dobre perfumy, niezbyt odkrywcze ze względu na znajomy mix fiołka z nutami drzewnymi + pudrowe tło.
Podobne kompozycje : Dsquared - He Wood i Ck MAN.
Zapach jest dosyc chłodny, wilgotny przez co w zimie mnie męczył (czułem się jakbym miał na sobie mokre ubranie).
Flakon odjechany, nie współgra z zapachem, ale bardzo mi się podoba.

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Pharrell Williams - Girl

Post17 marca 2018, 13:48 - So

Zapach łączący marketingowe sprzeczności i perfumowe podobieństwa.
Niby Girl, w materiałach przedstawiany jako uniseks, a potrafi pachnieć bardzo męsko. Potrafi też pachnieć kobieco. Potrafi pachnieć ładnie, potrafi mdlić. Można iść w stronę Narciso for Him, czy granatowego Lalique i innych fiołkowych wariacji. Można iść w stronę Nuit de Megeve, a stąd całkiem niedaleko do Vetiver Tonka, a czasem nawet można iść za drogowskazem "Encre Noire". Dziwak totalny, szalenie zmienny, nie do opisania podczas nadgarstkowych testów. Bardzo "rozrywkowe" perfumy. :D :D :D

panpoker

Forumowicz

Post17 marca 2018, 14:12 - So

Potwierdzam powyższe, te perfumy nawet na mnie różnie się układają ale w większości przypadków (a mam już kilka podejść za sobą) wyczuwalny jest przede wszystkim pieprz z irysem.
Czasami jest trochę fiołka w tle, czasem wetywerii ale to co najbardziej uderza w nozdrza to pieprz i szminka.
Zanim wrzuciłem ten komentarz, poszedł psik na nadgarstek - często tak robię zanim skomentuje jakiś zapach, bo i pamięć zawodna a i mając napisać coś konkretnego nagle zwraca się uwagę na inne aspekty. I tym razem fiołka nagle czuć dużo, ale znowu jest i pieprz i irys, tylko pieprzu może jakby mniej.

Nie mam pojęcia czy to kwestia PH, dnia czy tego, że na butelce zapomnieli napisać "przed użyciem wstrząsnąć".
Oceny się nie podejmę - jakość składników dobra jak na mój nos ale zapach jest jakoś kosmicznie wymieszany. W sumie dalej nie mogę się zdecydować czy mi się podoba czy nie - tutaj nic nie pasuje do niczego, zapach, nazwa, flakon i cena. Ja swojego flakonu na pewno nie będę się pozbywał, jeśli ostatecznie się nie zaprzyjaźnimy to zostawię to sobie jako ciekawostkę. I jako ciekawostkę polecam.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Pharrell Williams - Girl

Post19 marca 2018, 10:17 - Pn

Noszalne jest to wiosną/latem? Zastanawiam się nad kupnem w ciemno, zwłaszcza, że obecna cena jest wręcz śmieszna ;).

baszurek nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post19 marca 2018, 14:23 - Pn

dla mnie to zapach zdecydowanie damski, chociaz moze dlatego, ze mocno upodobala sobie go moja zona. chociaz po opiniach na polpachu czy grupie sos na fb mozna smialo stwierdzic, ze to dziewczyny sobie go bardziej chwala niz faceci. produkt bardzo dobry jakosciowo, idealny na codzien, nie narzuca sie, jednoczesnie jest bardzo ciekawy i nieszablonowy. perfumy od cdg za 40zl, to brzmi jak jakis zart. gdyby kosztowaly kilka razy tyle, to i tak mozna dac spokojnie 5.
Na sprzedaż / Zdjęcia
---
Kupię złoty magnetyczny korek Amouage

icu

Aktywny forumowicz

Post19 marca 2018, 19:12 - Pn

Wg mnie fajny zapach, dziwne, że kobietom bardziej podchodzi bo wydaje mi się, że jednak jest to unisex z przechyłem w męską stronę. Fajnie się rozwija na skórze i jak najbardziej można wyczuć podobieństwo m.in. do Narciso Rodriguez for Him. Wiosną powinien rozwinąć skrzydła. U mnie parametry bardzo dobre (trwałość 8-9h). Za te pieniądze warto spróbować. Ode mnie "4".
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

Ari

Forumowicz

Post20 marca 2018, 21:44 - Wt

Na mnie mocno dominuje fiołek, na tyle, że mnie aż trochę przytłacza. Dalej za nim czuję wetywerię, trochę irysa, a reszta nut to tylko przebłyski. Na pewno dobry zapach, na pewno unisexowy. Nie wiem czy dla mnie, ale czekam na cieplejsze miesiące żeby to ocenić. Na pewno stosunek cena/jakość fantastyczny, nie tylko jeśli chodzi o sam zapach, ale też o pudełko i flakon, który dodatkowo ciekawie wygląda na tle reszty.

Waszek

Forumowicz

Post22 marca 2018, 21:00 - Cz

Ja nie zmieniam na razie oceny ale coraz bardziej mnie ten zapach przekonuje.
Moja wybredna pod względem perfum męskich ukochana powiedział, że zapach jest nawet ładny!! A to fanka świeżych zapachów więc kompletnie nie ta grupa.
Z czasem lepiej mi się go nosi, wydaje się bardziej noszalny, mam wrażenie że słabo projektuje. Za 40zł szczerze polecam, szkoda tylko że ta projekcja kuleje! ( czy mi się wydaje? :) )

poison

Aktywny forumowicz

Post04 kwietnia 2018, 09:32 - Śr

Chwilę już ze sobą obcujemy także przyszedł czas by naskrobać słów kilka...

Otwarcie mocno zielone, nie narzućające się, bijące swoistego rodzaju chłodem, warto nadmienić, że to zapach dośc bezpieczny na dzień po zakrapianej imprezie, raczej nie będzie powodował mdłości, dla mnie lekko skręcający w męską stronę choć czasem zaplącze się tam 'dyskusyjna' nutka, ale absolutnie nie tak by przeważać o tym dla kogo ma być zapach.
Zmiksowany tak, że kompozycja nie ma do końca być spójna a składniki mają tam walczyć o pozycję - lubie też takie produkty (o ile zrobione z głową) ponieważ do naszych nozdrzy dochodzą wówczas coraz to różniejsze nuty a nie tylko jakaś tam kompozycja, zapach się zmienia, można w tle dostrzeć lekko pudrowy klimat, niezwykle subtelny, fiołek i biały pieprz również mają się dobrze i trudno by je zlekceważyć gdyż są tam niemal cały czas. Zamierzam przetestować ten zapach również w bardzo ciepłe dni i myślę, że nie bedzie to problemem, do tej pory testowałem w temperaturze pokojowej i odczucia jak najbardziej pozytywne, stosunek jakość/cena - naprawdę niezła, sama kompozycja - dobra, Brak efektu WOW ale nie przeszło mi przez myśl by się go pozbyć (i nie chodzi o charakterystyczny flakon), dostaje uczciwe, solidne i sprawiedliwe w moim odczuciu - 4, ani szczypty więcej ani szczypty mniej. :)

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Pharrell Williams - Girl

Post04 kwietnia 2018, 20:49 - Śr

Dziś dotarł do mnie flakonik - oczywiście nie omieszkałem spsikać się globalnie ;). Zapach kupiony w ciemno, wcześniej trochę poczytałem i mniej więcej pokrywa się z moimi oczekiwaniami. Posłużę się fragmentem recenzji z fragry - Nan (ktoś od nas?) napisała:

" Dla mnie to zapach pustej przestrzeni, bezludnej tundry, zlodowaciałych kamieni, a jednocześnie w osobliwy sposób industrialny. Jest w nim pustka, lód, mgła i stalowe niebo nad opuszczoną stacją arktyczną gdzieś na końcu świata. „Winter, the season of death”**. Jedynym promykiem nadziei jest przebijający się przez tę pustkę powiew drewna sandałowego, zaskakująco ciepły. Reszta chrzęści jak łamiący się lód."

Dokładnie takie same są moje pierwsze odczucia, lepiej bym nie potrafił tego ująć, choć pierwsze skojarzenie, jakie mi przyszło do głowy - Girl to córeczka pana Encre Noire, choć ojciec przy córce jawi się bardzo ciepłym człowiekiem (powiedziałbym, jeśli już personifikuję). Ale nie jest to słodkie maleństwo w wieku przedszkolnym, ale prawie dorosła pannica, zamknięta w swoim hermetycznym świecie, zimna i nieprzystępna, niczym Królowa Śniegu. Ale czy można ją tak po pierwszym spotkaniu oceniać? Chyba nie, bo można niechcący bardzo dużą krzywdę uczynić, a to dziewczę, na pierwszy rzut oka bardzo oziębłe, może okazać się malutką, zagubioną dziewczynką...
Z pewnością zapach z dużym potencjałem, dla mnie z przechyłem w męską stronę, choć nie dla nosa przyzwyczajonego do milusich słodziaków i cytrusowych przyjemniaków tworzonych na jedno kopyto...Wiosna nadchodzi dużymi krokami, a więc bliżej się z dziewczynką poznamy, a zważywszy, że w mojej skromnej kolekcji mam niewiele zapachów na lato, kto wie...kto wie...
Sam flakon bardzo oryginalny, reszta opakowania, tj. pudełko z piankową wytłoczką idealnie do niego pasują, wszystko stanowi bardzo zgrabną całość :).
No i wisienka na torcie - cena :).

baszurek nadaje mobilnie...

charoshi

Aktywny forumowicz

Post27 sierpnia 2018, 14:17 - Pn

Lubię. Zapach bardzo spokojny, mało inwazyjny i bezpieczny. Na pierwszy strzał mam skojarzenie z L'Insoumis Lalique oraz Oscar De La Renta Gentleman - taka lekko mdława nuta na początku. Potem robi się rzeczywiście dość wytrawnie, ale nie ostro. Wiele osób opisuje tu uczucie chłodu, ale dla mnie jest wręcz przeciwnie - zapach przyjemnie otula i może nie rozgrzewa, ale daje poczucie ciepła. Testowane zarówno w upał, jak i w chłodniejszy dzień w zasadzie o każdej porze. Trochę spodziewałem się klimatów Drakkar Noir czy Isseya Bleue albo nawet Lalique Voyager. A tu coś zupełnie innego.
Trwałość niezła, cały dzień wytrzymał i dalej od czasu do czasu dawał o sobie znać. Mocne 4/6.

cynic

Post10 listopada 2018, 21:00 - So

Mocne 4. Chociaż zważywszy na cenę mogłoby być nawet 5. Zapach dobry, czuć sporo składników. Weselsza wersja Narciso for him.

marez777

Forumowicz

Post19 listopada 2018, 20:21 - Pn

Ja mam z kolei skojarzenia z Dunhill Icon, szczególnie w późniejszej fazie rozwoju. Jak za te pieniadze naprawdę przyzwoite pachnidło z calkiem fajnymi parametrami

medwood

Forumowicz

Post19 listopada 2018, 21:21 - Pn

Racja ,bardzo fajne pachnidło jak za takie pieniądze , nadają się w sumie na każdą porę roku.

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post22 listopada 2018, 12:17 - Cz

CdG za 40 złotych? Nieźle.
Cena, fiołek z irysem i Wasze opinie (zwłaszcza ciekawy wpis Bazylego) mnie przekonały.
Flakon zamówiony. :)

Edit:
Czy drewno sandałowe jest wyraźnie wyczuwalne w Girl?
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co
dobre - w tym cel rozumnego życia
."

- Platon

RAVENSHEART

Forumowicz

Post22 listopada 2018, 20:35 - Cz

Ciekawy zapach, ciekawy flakon. Ucieszył mnie tester z korkiem. Trwałość i projekcja całkiem dobra.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Pharrell Williams - Girl

Post22 listopada 2018, 20:54 - Cz

Ja drewna sandałowego nie wyczuwam, a przynajmniej takiego, jakie znam, czyli ciepłego. Girl to dla mnie głównie fiołek, podbity wilgotną i chłodną nutą, to chyba robota wetywerii. Spotkałem się już z porównaniami do Narciso Rodriguez for Him i choć słabo go kojarzę, to chyba coś na rzeczy jest - ten chłód towarzyszący fiołkowi daktycznie może się kojarzyć z mokrym betonem.

Bazyli nadaje mobilnie...

elpolako

Forumowicz

Post23 listopada 2018, 22:27 - Pt

Od kilku dni posiadam flakon, porównanie do Narciso jak najbardziej trafne, po pierwszym użyciu od razu poczułem znajomą woń. W tej cenie to nie ma się co zastanawiać, tylko brać.

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post25 listopada 2018, 14:19 - N

Szkoda, że brak sandałowca, uwielbiam jego zapach (własnie taki ciepły, kremowy i lekko pudrowy), a w kilku miejscach spotkałem się, że Girl ma go sporo w bazie... no, ale zobaczymy.

Narciso Rodriguez for Him nie znam, ale sporo się go naszukałem i nigdzie nie mogłem trafić. Także fajnie, bo trochę mi Girl przybliży jak pachnie ten Narcyz.

Flakon już u mnie, ale otworzę go sobie dopiero na gwiazdkę, z innymi pachnidłami. :)
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co
dobre - w tym cel rozumnego życia
."

- Platon
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex