Teraz jest 23 września 2020, 05:06 - Śr

• Reklama

Maison Francis Kurkdjian - Baccarat Rouge 540

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maison Francis Kurkdjian - Baccarat Rouge 540 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
4
6%
3 - Przeciętny
5
8%
4 - Dobry
8
12%
5 - Bardzo dobry
23
35%
6 - Genialny
24
37%

Liczba głosów : 65

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 4

Re: Maison Francis Kurkdjian - Baccarat Rouge 540

Post30 kwietnia 2020, 17:49 - Cz

Dosyć już dawno nabyłem odlewkę.
Przyznam, że po pierwszych testach zapach mnie dość mocno rozczarował.
Liczyłem na coś zupełnie innego, czytając opisy.
Przede wszystkim, wydał mi się wtórny.
Nigdy wcześniej go nie wąchałem, a jednocześnie miałem nieodparte wrażenie, że przecież znam ten zapach.
Niestety, nie udało mi się ustalić, z czym mi się kojarzył, czy chodziło tu o jakieś perfumy, czy może zapach jakiegoś miejsca, przedmiotu, Bóg wie czego...
Z całą pewnością nie kojarzył mi się ani ze słodyczą waty cukrowej, ani z wonią szpitala, gabinetu dentystycznego itp.
Na mnie BR układa się przede wszystkim drzewnie, choć nie bardzo umiem ustalić, o jakie konkretnie drewno chodzi. To raczej takie "drewno uogólnione", z wyraźniejszym akcentem jodłowym. Ponadto czuję w BR teochę szafranu, trochę wysuszonych łodyg jakiegoś zielska, oraz coś ni to metalicznego, ni to krzemionkowego - jakąś nutę z "chemii nieorganicznej".
Również pod względem wyczuwalnej jakości poczułem rozczarowanie, bo gdybym miał w ślepym teście "strzelić" ceną, to uznałbym BR za zdecydowanie tańsze pachnidło...
Nie ma w nim głębi, nasycenia, wielowymiarowości, światła i przestrzeni, które często odnajduję w perfumach z wyższej półki.
Tutaj tego zwyczajnie nie czuję.
Pod względem parametrów też wypada raczej przeciętnie.
Szczerze mówiąc, jestem raczej wśród tych, którzy nie wiedzą, co w tym zapachu ludzi zachwyca i porywa... :?
Natomiast muszę przyznać, że w miarę upływu czasu, po kolejnych testach, mój odbiór Baccarata nieco się poprawił.
Do zachwytu jednak ciągle mi bardzo daleko.
Z oceną się jeszcze wstrzymam. Przetestuję w wyższych temperaturach, ponoszę... Może jeszcze coś w nim znajdę ;)
PS. Podobno kobiety reagują nań bardzo pozytywnie. Moja orzekła tylko, że "typowo męski".... Od żadnej innej kobiety też komplementu nie wyłapałem...
Artur

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post30 kwietnia 2020, 17:57 - Cz

Przyznam, ze po pierwszych zdaniach czytając Twoja opinie Artur wydawało mi się ze wąchałes inny zapach. Czytając dalej upewniam się ze było tak na pewno ew.zdazyl się już popsuć :(

Bez słodyczy? Parametry przeciętne? Typowo męski? :? :shock:

A komlementy wynikają właśnie z tego ze to siekiera i daje po nosie. Zostawia ogon jak Smok Smaug z Hobbita.
Coś jak 1M czy Sauvage pod tym względem.

Nabuchodonozor

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 kwietnia 2020, 18:11 - Cz

Dziwna sprawa. Nie wyczuwasz słodkich słodkości a czujesz nuty drzewne i łodygi .. hmmm. Tu musi być gdzieś pomyłka. Może nie ta odlewka? Co do rejonów szpitalno-dentystycznych można to mniej lub bardziej wyczuć. U mnie za każdym razem wybrzmiewa to trochę inaczej. Ale akurat słodki miód wylewa się naprawdę mocno.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post30 kwietnia 2020, 18:25 - Cz

Też się dziwiłem konfrontacji mojego nosa z opisami...
Nie sądzę jednak, żeby Kolega w czasie rozbiórki pomylił perfumy, a już broń Boże nie podejrzewam o oszustwo.
Jeśli będę miał okazję sprawdzić zapach z innego źródła, to bardzo chętnie to zrobię, ale kupować kolejnych 10ml nie zamierzam.
Może trafi się okazja ;)
Artur

Ruben

• Ostrzeżenia: 1

Post30 kwietnia 2020, 18:33 - Cz

Artplum, zamów sobie zestaw sampli bezpośrednio ze strony MFK. Dalej nawet chyba obowiązuje ta promocja: "4+2" za 15€

Artplum

Sensei Perfuforum

Post30 kwietnia 2020, 18:43 - Cz

Muszę obczaić, dzięki ;)
Artur

1947

Forumowicz

Post01 maja 2020, 09:43 - Pt

Ciekawa sprawa z tym Baccaratem. Kolega użył mojej odlewki i na jego nadgarstku wyraźnie czuć było gabinet dentystyczny. Na mojej skórze (ta sama odlewka) zapach układa się inaczej.

Jednak o żadnych drzewach tu nie ma mowy. Bardzo mnie to zdziwiło. Na mnie jest słodko-swieży, bez możliwości identyfikacji pojedync nut.

Mirx

Post01 maja 2020, 09:48 - Pt

Ciekawa sprawa z odczuciami Artura i jego żony. Jeszcze z Arturem to umiałbym sobie wytłumaczyć zmanierowanym nosem, ale dlaczego żona odbiera te perfumy jak męskie, to naprawdę nie wiem. Nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem. Stawiam na pomyloną odlewkę.

Samuel

Forumowicz

Post01 maja 2020, 10:22 - Pt

niekoniecznie, czasem tak jest; pamiętam jak znajoma się wypsikała baccaratem ode mnie i później pytała znajomych o wrażenia - jeden facet powiedział jej, że ładny ale jak dla niego to męski zapach.

plq

Aktywny forumowicz

Post01 maja 2020, 14:29 - Pt

Jeśli chodzi o " chemię nieorganiczną"... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=lQ_giSgiB5Y

Artplum

Sensei Perfuforum

Post01 maja 2020, 14:42 - Pt

Mirx napisał(a):Ciekawa sprawa z odczuciami Artura i jego żony. Jeszcze z Arturem to umiałbym sobie wytłumaczyć zmanierowanym nosem, ale dlaczego żona odbiera te perfumy jak męskie, to naprawdę nie wiem. Nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem. Stawiam na pomyloną odlewkę.

No co ja poradzę? :P
Chociaż przeczytałem kolejny raz recencję Fqjciora i on też nie czuje słodyczy, a nuty drzewne i owszem.
Może po prostu kwestia interakcji ze skórą...
Odnalazłem w archiwum, że odlewkę brałem od naszego Supermario, więc nie sądzę, żeby się pomylił...
Ewentualnie zapach mógł się trochę zmienić bo atomizer od początku trochę przeciekał, ale nie wiem, czy to mogłoby mieć istotny wpływ :(
Artur

LeChiffre

Post03 maja 2020, 14:10 - N

O ile zaliczenie bohatera/ki wątku do pachnideł typowo męskich (dla mnie to idealny unisex) jestem w stanie zrozumieć, to niewyczuwalność słodkiego brzmienia mocno mnie zdumiewa.
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post04 maja 2020, 07:02 - Pn

Artplum napisał(a):
Mirx napisał(a):Ciekawa sprawa z odczuciami Artura i jego żony. Jeszcze z Arturem to umiałbym sobie wytłumaczyć zmanierowanym nosem, ale dlaczego żona odbiera te perfumy jak męskie, to naprawdę nie wiem. Nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem. Stawiam na pomyloną odlewkę.

Odnalazłem w archiwum, że odlewkę brałem od naszego Supermario, więc nie sądzę, żeby się pomylił...
Ewentualnie zapach mógł się trochę zmienić bo atomizer od początku trochę przeciekał, ale nie wiem, czy to mogłoby mieć istotny wpływ :(

Nie sądzę, żebym się pomylił, jak była opisana Baccarat Rouge 540 to na 99% w środku jest Baccarat Rouge 540.
Ale powiem szczerze, że po Twoim opisie pomyślałem dokładnie to samo- może ktoś Ci pomylił dekanty, ale w tej sytuacji nie mogę tak napisać :P
Również polecam zamówić zestaw sampli ze strony MFK i zrobić porównanie ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

nickynick

Forumowicz

Post04 maja 2020, 08:44 - Pn

W swoim czasie robilem kilka podejsc do BR, dobrze to czy zle ale nie slysze not szpitalno dentystycznych, tylko cukrowe koguciki z jarmarku na drewnianym podlozu, dosyc ciezki i agresywny, ale po godzinie slysze go niestety jak zenski. Narazie nie moja bajka ale za jakis czas wroce do testow, moze inaczej bedzie brzmial w letni upal. IMHO aromat bardzo dobry, ale popularnosc zrobila mu zla usluge, million klonow BR ktore czesto slysze w galeriach handlowych.

Gabriel

Post04 maja 2020, 12:36 - Pn

Odebrałem dzisiaj odlewke, i po 1-wszym strzale na nadgarstek odrazu się polubiliśmy. Nie wiem od czego to jest zależne ale ja wyczuwam te nuty "gabinetu dentystycznego" które są podkręcone idealną słodkością. Zobaczymy jak będzie później ale jak narazie jest to idealnie wyważony unisex

tornado

Post04 maja 2020, 21:00 - Pn

Dla mnie BC jest zaprzeczeniem naturalności. Idealne perfumy perfumerii molekularnej! Have a nice day ;)

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post11 maja 2020, 16:57 - Pn

Jest niesamowity! Ma aż wkurzającą trwałość, bo jak go użyję rano to nie mogę przez cały dzień testować żadnego innego zapachu :P
Dzisiaj zaaplikowałem go przed godz. 6:00 (po dwie chmury na każdą dłoń i trzy-cztery chmury na szyję), jest po godz. 18:00 i nadal go wyczuwam na skórze.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

turbosnail

Ultra Perfumaniak

grembi

Maison Francis Kurkdjian - Baccarat Rouge 540

Post11 maja 2020, 19:34 - Pn

To mnie zaciekawiłeś :-)

Nabuchodonozor