Teraz jest 14 grudnia 2018, 23:16 - Pt

• Reklama

Parfums de Marly - Oajan

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Parfums de Marly - Oajan (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
30%
5 - Bardzo dobry
5
50%
6 - Genialny
2
20%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Parfums de Marly - Oajan

Post04 grudnia 2016, 21:38 - N

Oajan marki Parfums de Marly to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Oajan został wydany w 2013 roku.
Nutami głowy są cynamon, miód i osmantus;
nutami serca są benzoes, labdanum, ambra i dzięgiel;
nutami bazy są paczula, piżmo, wanilia i fasolka tonka.

Obrazek

Oajan noszę, z nieskrywaną przyjemnością, już od roku, ale dopiero recenzja fqjciora skłoniła mnie do założenia wątku:
https://perfumowyblog.com/2016/12/04/parfums-de-marly-herod-galloway-i-oajan/
I choć Oajan dostał najlepszą ocenę z trójki Herod, Galloway i Oajan, to nie mogę przestać myśleć, że jednak trochę zbyt niską. :)
Przede wszystkim teraz, gdy testery PdM zjechały mocno z cenami, PdM nie musi już "boksować powyżej swej wagi". W stosunkowo niewygórowanej cenie dostajemy pachnidło bardzo dobrej jakości i wyjątkowo noszalne. Ta "noszalność" zresztą najlepiej moim zdaniem opisuje wiele, jak nie większość ich perfum. Te zapachy sprawiają wrażenie jakby zostało stworzone wg reguły: weźmy popularny temat/produkt, zróbmy coś podobnego z dobrej jakości składników i z bardzo dobrymi parametrami użytkowymi.
Oajan jest jednym z takich zapachów właśnie - świetny cynamonowo-miodowy otulacz na zimowe wieczory, trzymający się skóry ponad 12h.
A że mało odkrywczy, wtórny i być może niezbyt wysokich lotów? Każdy ma czasem prawo do swoich małych guilty pleasures... ;)
5+/6

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Parfums de Marly - Oajan

Post06 maja 2017, 21:38 - So

A cóż tutaj tak cicho? :o
Dostałem od Kolegi disaster3 (dzięki, Bartku!) kroplę tego nektaru, więc na gorąco napiszę swoje spostrzeżenia.
A właściwie to po co będę pisał, kiedy zrobił to już za mnie Fqjcior, a ja się tylko podpiszę ;)

To pachnidło z gatunku słodko-przyprawowych, w którym nutę cynamonu połączono z miodem, benzoesem, labdanum, ambrą, paczulą i wanilią w jedną naprawdę sporej urody całość. Spokojnie można go nazwać ulepszoną wersją Heroda, z mniejszą dawką wanilii, a większą – cynamonu i poprawionymi „parametrami użytkowymi”. Bardzo ważną rolę odgrywa też z umiarem zadozowana tonka, przydająca całości kulinarnej zmysłowości. Zapach idealnie nadaje się na zimne pory roku, pięknie otula, wręcz ogrzewa i jest bardzo przyjazny, a jednocześnie zdecydowany. Choć jego temat rzeczywiście wydaje się być znajomy, to obiektywnie muszę przyznać, że jakość i parametry Oajan nie pozostawiają nic do życzenia i wyróżniają się mocno na plus w porównaniu do Heroda czy Gallowaya. Zapach jest trwały i mocny, przyjemnie snuje się za noszącym. Nosi się go z dużą przyjemnością.

Co przypomina mi Oajan? A choćby Odin Semma oraz klasyczne już Burberry London for Men. Oczywiście wiem, że oba zawierają nutę tytoniu, której w Oajan nie ma (ani w opisie, ani w tym, co czuję), lecz mi to zupełnie nie przeszkadza

Moje odczucia są bardzo zbieżne, a zapach jest na tyle nieskomplikowany, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że długie testy raczej niewiele zmienią w moim odbiorze.
Słodkawy, przyprawowy, miodowy, cynamonowy otulacz. Może i mało oryginalny, może i w jakimś sensie wtórny i prosty, ale po prostu przyjemny w noszeniu.
Mam słabość do tego typu zapachów. Tak, Herod, Or du Serail, Enigma, Semma, TV, Back to Black, Aziyade, London, Akkad - każdy z nich brzmi inaczej, a przecież śpiewają podobną pieśń, której szczególnie dobrze słucha się chłodnym wieczorem. Najlepiej we dwoje ;)
Oajan zainfekował mnie wirusem pożądania. Wiem, że chcę przynajmniej solidną odlewkę, bo flakonu pewnie nigdy nie zużyję. Wiem, że od czasu do czasu chcę czuć Oajan na sobie. Wiem i już!
Artur

disaster3

Super Perfumaniak

Post06 maja 2017, 22:28 - So

Hej Artur,

Zgadzam sie z tym co napisałeś, za sample'a dziękuje @maruzowi, którego dalej Ci przesłałem, na jesień/zimę bedzie genialny. Dziwie sie ze w ogóle nie ma tutaj info o tym zapachu a jest super. Miałem juz niczego nie dotykać ale sie nie da .... :P
Zapraszam viewtopic.php?f=39&t=17120. ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

disaster3

Super Perfumaniak

Post06 maja 2017, 22:38 - So

Dobra z rozbiórka chyba warto poczekać bo widzę ze testery pojawiają sie w cenach 350-380 pln a ze sezon nie na niego wiec jak tester sie pojawi towtedy można szarpnąć. ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Artplum

Mega Perfumaniak

Post07 maja 2017, 08:05 - N

Myślę, że za taką cenę, to naprawdę warto.
Dodam jeszcze, że parametry też ma nieliche.
Minęło już 15 godzin, a ja go czuję na nadgarstku nosem po skórze, mimo mycia rąk.
No i kobiecie się też spodobał :P
Artur

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post07 maja 2017, 18:16 - N

Jak miło, że zostałem zacytowany! Dziękuję, Artplum. :D
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Artplum

Mega Perfumaniak

Post07 maja 2017, 20:46 - N

Cała przyjemność po mojej stronie ;)
Może się trochę podliżę (są jakieś nagrody? :P ), ale często - jeśli idzie o perfumy - mam podobne odczucia do Twoich, tylko nie potrafię tak ich oddać.
Dlatego zresztą czytuję Twojego bloga i trafiłem na Twoje Forum.

A wracajac do Oajan - dzisiaj porównałem ze wspominanym przeze mnie Back to Black. Mają sporo wspólnego, jak dla mnie i choć dzieło Kiliana wydaje mi się bardziej zniuansowane i subtelniejsze, to skojarzenia się nasuwają.
A z Herodem są jeszcze silniejsze - też sobie powąchałem.
Artur

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 maja 2017, 20:53 - N

Moim zdaniem Back to Black i Herod zbaczają raczej w kierunku TV. Oajan, przez swoją fantastyczną cynamonową słodycz, podąża raczej obok, choć momentami równoległą, własną ścieżką.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post07 maja 2017, 21:53 - N

:lol: Nagrody powiadasz? Chyba będę musiał o tym pomyśleć. :? Tak czy inaczej, cieszy mnie, że mamy zbliżony odbiór pachnideł.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Lawok

Post17 czerwca 2017, 11:34 - So

Otrzymałem od znajomej próbkę i po 2 tygodniach od testów wylądował u mnie pełny ,oryginalny( nie tester ) flakon , jak nic jestem przekonany ,że to pachnidło na 6. Opinia szefa forum na jego temat była tylko przysłowiową kropką nad "i" gdyż decyzję o zakupie podjąłem już wcześniej.

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 czerwca 2017, 13:09 - So

Dla mnie to zapach świeżutkiej szarlotki, mam małą próbkę, ale na końcówkę roku będę polował na więcej ml. ;)

KADET

Forumowicz

Post24 października 2018, 14:23 - Śr

Po jednodniowym teście jest jakiś problem z trwałością - do 4 godzin - to mało jak na tą klasę perfum. Zobaczę jeszcze jutro czy problem leży po stronie perfum czy odlewka jest słabej jakości.

Lawok

Post11 listopada 2018, 11:37 - N

Kadet masz rację ,że Oajan nie jest tytanem trwałości ( ale 3-5 dawek to zdecydowanie za mało na cały dzień, jak zwykle czynię ) .Ja po prostu zwiększam ilość podczas jednorazowej aplikacji wtedy mogę się nimi cieszyć znacznie dłużej.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex