Teraz jest 27 października 2020, 06:46 - Wt

• Reklama

Rozlewnia-Jakosc-Francja-Polska Perfumy

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Rozlewnia-Jakosc-Francja-Polska Perfumy

Post18 września 2020, 17:46 - Pt

Witam postanowiłem założyć taki temat u Pasjonatów perfum pod wpływem sytuacji w jednej ze stacjonarnych perfumerii S,byłem świadkiem rozmowy pewnego klienta z konsultantka na temat rozlewni i jakości perfum w Polsce a Francji i ogólnie za granicą,klient upierał się a wręcz twierdził że perfumy we Francji np taka marka jak dior ma inną rozlewnie a w Polsce ma inną heh wiecie trochę się uśmiałem po jego twierdzeniu że nawet w necie o tym piszą,więc dla świętego spokoju zalozylem taki temat żeby rozwiać wszelkie wątpliwości czytającym tu anonimowych gości,więc Panowie i Panie jak to jest z tymi rozlewniami heh dla mnie to sprawa oczywista ale widać że dla niektórych już nie,proszę o Wasze opinie na ten banalny temat heh pozdrawiam

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Rozlewnia-Jakosc-Francja-Polska Perfumy

Post18 września 2020, 18:40 - Pt

Duże koncerny takie jak LVMH (która robi perfumy Diora) czy L'Oreal z racji skali mają swoje własne rozlewnie, więc nie muszą zlecać (jak mniejsze marki) roboty małym rozlewniom w różnych krajach. Perfumy Diora czy te sprzedawane we Francji, czy w Polsce czy np. we Włoszech zostały rozlane w tym samym miejscu. Na pudełku zresztą jest podane miejsce wyprodukowania i ono akurat odnosi się właśnie do tego, gdzie produkt został rozlany.
Natomiast inne marki np. takie Miraculum rzecz jasna ma rozlewane perfumy w innej rozlewni. Czy się to przekłada na jakość? Do jakiegoś stopnia tak, bo różny jest park maszynowy. Jedna rozlewnia będzie miała mniej, inna bardziej precyzyjną aparaturę odmierzającą, możliwości regulacji ciśnienia czy np. tworzenia próżni we flakonie przy butelkowaniu.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post18 września 2020, 18:57 - Pt

Dobrze napisane,myślę że wszystko zostało rozwiane heh tak też myślałem Chanel,dior,Guerlain itd Francja=Polska

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post19 września 2020, 09:35 - So

Od czasu do czasu wypływa temat o różnicach w jakości chemii gospodarczej sprzedawanej u nas i Niemczech. Niewykluczone, że niektórzy tym się zasugerowali i przenieśli problem na perfumy.

Powrót do O perfumach ogólnie