Teraz jest 23 września 2020, 04:45 - Śr

• Reklama

Perfumowy Top Wszech Czasów VI

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

saha07

Forumowicz

Re: Perfumowy Top Wszech Czasów VI

Post06 stycznia 2020, 10:24 - Pn

Fantastyczna dziesiątka i w niej bardzo mocna pierwsza piątka i to bez żadnych kontrowersji... super zestawienie !!! Naszła mnie taka refleksja jakim cudem nic nie ujmując oczywiście w tamtym roku mógł wygrać Hermes V. który przy tegorocznych laureatach wypada nader blado ( wg mnie seria Terre zjada go na śniadanie ) ???

Grzech

Forumowicz

Perfumowy Top Wszech Czasów VI

Post06 stycznia 2020, 10:25 - Pn

kantor napisał(a):Z tych co znam z dużym przechyłem męskim z Top50 to np GIT, Platinum Egoiste, Journey, Terre, Fahrenheit, Aventus ale wszystkie zapachy mogą być noszone też przez kobiety, podział na męskie/damskie jest dość umowny.
Pytanie jeszcze jakie Ty zapachy uważasz za bezprzecznie męskie, daj kilka przykładów?
Rasasi Daarej, Al Haramain L'Aventure, Franck Olivier Black Touch i Eau De Passion, Ferragamo F by Ferragamo, Perry Elis Red 360.
Te mam i używając ich nie przeszło mi przez myśl, że mogłaby tak pachnieć kobieta.
Twoje propozycje pokrywają się z moimi perfumami. Z polecanych przez Ciebie klimatów nie znam Farrenhaita i Journey.
Wysłane z mojego ZTE B2017G przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano 06 stycznia 2020, 10:30 - Pn przez Grzech, łącznie edytowano 1 raz

brz

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2020, 10:27 - Pn

Grzech, Rive Gauche.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post06 stycznia 2020, 10:28 - Pn

Bardzo Scorrpionie dziękuję za tegoroczne podsumowanie :) ! Jestem pod wrażeniem benedyktyńskiej roboty, jaką wykonujesz co roku.

Osobiście ubolewam nad faktem, że kryterium minimalnej ilości oddanych głosów w ankietach zostało podniesione aż do 30, bo na liście nie pojawiło się wiele zapachów wybitnych. Ale to już tylko taki mój mały ból puppy ;) .

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 stycznia 2020, 10:29 - Pn

Scorrpion, serdecznie dziękuję za Twoją pracę i wytrwałość.

Dla mnie te zestawienia nie są tylko zabawą. Dzięki nim poznałem wiele wartościowych perfum. W drugiej setce i niżej pojawiają się perfumy, które mnie mocno rozczarowują i których nie chciałem mieć nawet w odlewce. Natomiast pierwsza setka, to już raczej dobre rzeczy. Nadal nie wszystkie mi się podobają, ale tych nielubianych jest już wiele mniej. Tegoroczna pierwsza dziesiątka to bez wątpienia ekstraklasa i pierwszy raz jedynka nie budzi najmniejszych wątpliwości, że to miejsce zasłużone. Umówmy się, że ani Fusion Sacre, ani Voyage d'Hermes nie zasługiwały na podium, nie mówiąc o jedynce – szczególnie Fusion Sacre.

Ja Fetisha nie kupię, bo daleko wykracza poza przyjęte przeze mnie granicę zdrowego rozsądku, którą wyznaczyłem na 10 zł/ml. Natomiast Enigmę w wersji Cologne w tym roku kupię na pewno i według mnie to właśnie ona powinna być na tym pierwszym miejscu. Zobaczymy za rok. :-) W przedziale 50-31 nie mam czterech, 30-11 pięciu, a z pierwszej dziesiątki aż sześciu pozycji.

wasylz

Forumowicz

Post06 stycznia 2020, 11:53 - Pn

Dzieki za top, super sprawa:-) Zgodnie z przewidywaniami Memo i DHP bardzo wysoko. Nie balbym sie za lidera, bo wciaz jest malodostepny dla szerokiej publiki, a na progu juz czekaja kolejni mocarze z Roja Dove

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2020, 11:55 - Pn

Założę się, że Sweetie Aoud zdobyłby poklask. Piękny zapach. W ogóle Roja ma świetne perfumy. Sam muszę zaktualizować bazę danych o parfum cologne.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post06 stycznia 2020, 12:44 - Pn

Podziękowania dla Artura ( Scorrpion) za poświęcony czas, wytrwałość i rzetelność w corocznym przedstawianiu rankingu.

Z finałowej dziesiątki nie znam obydwu Opus'ów i Black Tourmaline, ale powoli zaczynam nadrabiać zaległości :D
Ostatnio edytowano 06 stycznia 2020, 15:06 - Pn przez Lucjan, łącznie edytowano 1 raz

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post06 stycznia 2020, 12:44 - Pn

Scorrpion, kawał dobrej roboty! Dzięki!
Ja się cieszę, że w końcu pojawił się w zestawieniu Tauer i jego Marokańska pustynia. Szkoda tylko, że poza pierwszą dziesiątką.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2020, 12:50 - Pn

Lucjan napisał(a):Z finałowej dziesiątki nie znam obydwu Opus'ów i Black Tourmaline, ale powoli zaczynam nadrabiać zaległości :D

Pora na 30ml sample :lol:
Ostatnio edytowano 06 stycznia 2020, 13:48 - Pn przez Wakabaya, łącznie edytowano 1 raz

faxide

Perfumaniak

Post06 stycznia 2020, 12:56 - Pn

Dolaczam sie do podziekowan dla Artura za ta prace.
Z pierwszej 50ki posiadam 30 flakonow, jeszcze 5 mialem i pozbylem sie :mrgreen: , chociaz nie zaluje. Bardzo ciesze mnie pojawienie Tauera 02 i wysoka pozycja ulubionej skory od Memo. Zaskoczony wysokim miejscem Opusa IV, bo na mnie niestety wrazenie nie zrobil i pogonilem w swiat.
A Fetish to wybitne pachnidlo, wlasnie skonczyla sie mi odlewka :D, i chyba nastal czas mocniej przejrzyc sie swoim zrodlam i wyhaczyc jakis tester w mniej bolesnej cenie :P

P.S. No i trochy zaluje ze malo forumowiczow poznalo/ocenialo zapachy Beaufort, Orto Parisi, Nishane czy D.S. Durga, napewno zasluzyli ze by wejsc w ten ranking

biaggi0303

Post06 stycznia 2020, 13:03 - Pn

Lucjan napisał(a):Podziękowania dla Artura ( Scorrpion) za poświęcony czas, wytrwałość i rzetelnośćw corocznym przedstawianiu rankingu.

Z finałowej dziesiątki nie znam obydwu Opus'ów i Black Tourmaline, ale powoli zaczynam nadrabiać zaległości :D

Lucjan 7 letni staz, ponad 6 tys postow i nie znasz tak glosnego i kontrowersyjnego zapachu jakim jest BT? :o
Pora szybko nadrobic zaleglosci... ;)

Pozdro

jazon

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2020, 13:25 - Pn

@Mirx, można liczyć na aktualizację top topów?
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korka do Guerlain Homme (w nowej szacie)

Mirx

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post06 stycznia 2020, 13:47 - Pn

biaggi0303 napisał(a):Lucjan 7 letni staz, ponad 6 tys postow i nie znasz tak glosnego i kontrowersyjnego zapachu jakim jest BT? :o
Pora szybko nadrobic zaleglosci... ;)

Pozdro

Już się za to wziąłem :lol: . Swoją drogą takiego rodzaju coroczne zestawienie generuje inicjowanie rozbiórek zapachów, należących do ścisłej czołówki

Nabuchodonozor

Post06 stycznia 2020, 14:20 - Pn

Top zmusił mnie do konieczności przypomnienia kilku pozycji a w szczególności Opusa IV. Na samym początku przygody z perfumami zamówiłem sobie spory zestaw próbek z Q. Było kilka amłaży ale Opus IV zupełnie nie zwrócił mojej uwagi i prawie w ogóle go nie pamiętam. Czas na odkrywanie na nowo :)

Rob99

Post06 stycznia 2020, 14:23 - Pn

Kierując się rankingiem, już zamówiłem próbki:
ROJA PARFUMS Fetish Parfum pour homme perfumy próbka 0,5ml
MEMO African Leather
AMOUAGE Interlude Man EDP

Czy coś zawładnie moimi zmysłami i skończy się na butli? Oby tak było :D

beziex

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2020, 15:23 - Pn

faxide napisał(a):
P.S. No i trochy zaluje ze malo forumowiczow poznalo/ocenialo zapachy Beaufort, Orto Parisi, Nishane czy D.S. Durga, napewno zasluzyli ze by wejsc w ten ranking

I ja nad tym faktem ubolewam :( Zwłaszcza nad Durgą i Orto Parisi bo mają kilka naprawdę wspaniałych pachnideł. Do listy dorzuciłbym jeszcze część zapachów Parfums de Marly, której nie udało się zebrać wymaganej liczby głosów :roll:
Perfumy to nie nałóg, to styl życia

STRAGAN
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=22941

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post06 stycznia 2020, 15:23 - Pn

Cookie13 napisał(a):Bardzo Scorrpionie dziękuję za tegoroczne podsumowanie :) ! Jestem pod wrażeniem benedyktyńskiej roboty, jaką wykonujesz co roku.

Osobiście ubolewam nad faktem, że kryterium minimalnej ilości oddanych głosów w ankietach zostało podniesione aż do 30, bo na liście nie pojawiło się wiele zapachów wybitnych. Ale to już tylko taki mój mały ból puppy ;) .

Cookie - zauważ,że mimo podnoszenia tej minimalnej ilości głosów,zapachów w rankingu z każdym rokiem jest coraz więcej.Takie miałem założenie od początku i tego sie trzymam.
Już teraz mogę powiedzieć,że w nastepnym zestawieniu minimalną ilością będą 33-34 głosy (dokładnie jeszcze nie wiem).Nie mniej i nie więcej.
Dlatego,jesli poznajecie nowe zapachy (głownie z niszy) przy okazji rozbiórek - oceniajcie je.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post06 stycznia 2020, 15:24 - Pn

Wakabaya napisał(a):Pora na 30ml sample :lol:

Aż tak to może już nie.... raczej dyszki a jak się spodoba to flakon w produkcie ( chociaż czuję, że mnie to drożej wyjdzie :lol: )
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna