Perfuforum
Dzintars - Wersja do druku

+- Perfuforum (https://perfuforum.pl)
+-- Dział: Perfumowe rozmaitości (https://perfuforum.pl/forum-33.html)
+--- Dział: Dyskusja o perfumach alternatywnych (https://perfuforum.pl/forum-37.html)
+--- Wątek: Dzintars (/thread-8457.html)Dzintars - Prastary_Dziad - Sobota, 19 listopad 2016

Oglądając dziś serial dokumentalny "Życie po radziecku: Perfumy po radziecku", usłyszałem nazwę producenta perfum Dzintars. Skojarzyłem ją szybko, ponieważ jakiś czas temu, mając chwilę wolnego czasu, przeglądałem we Fragrantice producentów perfum z Europy Środkowej i Wschodniej. Nazwa tej łotewskiej firmy zapadła mi w pamięć z tego względu, że znalazłem kilka wód Dzintars na allegro, zresztą widzę, że są tam i dziś. Ceny tych pachnideł z polskiego serwisu aukcyjnego skłoniły mnie do założenia wątku właśnie w tym dziale.

Czy ktoś z użytkowników miał styczność z obecnymi perfumami Dzintars? Jeśli tak, jak się niska cena ma do ich jakości? A może ktoś pamięta dzintarsy z czasów PRL-u? Czy były dostępne w Polsce? Jak pachniały?


Re: Dzintars - Scorrpion - Niedziela, 20 listopad 2016

Zapachy tej marki można znaleźć również tutaj - http://www.perfumy.matitrading.pl/80_dzintars

Kilka lat temu natrafiłem na stronę tej perfumerii i m.in kojarzę z nią właśnie tę markę.Choć żadnego zapachu jak dotąd nie miałem okazji poznać.


Re: Dzintars - Prastary_Dziad - Niedziela, 20 listopad 2016

Wielkie dzięki za namiar, Scorpionie. Chodzi mi po głowie wypróbowanie Dzintarsa, zwłaszcza po przeczytaniu wyglądających na rzetelne i obiektywne recenzji na Fragrantice użytkownika GRAF, który - jak można z nich wnioskować - jest Łotyszem lub Rosjaninem i zna je z pierwszej ręki (a wnioskując z jego półki z zapachami, przewąchał już dużo, toteż mogę zakładać, że wie, co mówi). Ocenia je jako prezentujące dobry stosunek ceny do jakości, a ja chętnie zapoznałbym się z wyrobami firmy z Europy Środkowej.


Re: Dzintars - Scorrpion - Niedziela, 20 listopad 2016

Mnie również kuszą niektóre zapachy (m.in Stylish i seria Hot),zwłaszcza że to praktycznie groszowe sprawy.


Re: Dzintars - Prastary_Dziad - Sobota, 13 maj 2017

Wypróbowałem Hit Orange, Hit Green oraz Briga.

Hit Orange - linearne perfumy o zapach słodkich pomarańczy i ogólnie pojętych przypraw, zbliżone do serca i bazy Lacoste 12.12. Jaune; projekcja niewielka, trwałość 3-4 godziny.

Hit Green - linearne perfumy, które przywodzą na myśl zapach odświeżacza powietrza w formie choinki o zapachu jabłkowym, projekcja i trwałość jw.

Briga - wodno-słone, pachnące dość sztucznie linearne perfumy o ogólnie pojętym morskim charakterze, projekcja przeciętna, trwałość 4-5 godzin.

Nie żałuję, że spróbowałem, byłem bardzo ciekaw wytworów łotewskiego, postradzieckiego perfumiarstwa, ale w świetle powyższych wniosków nie dziwi mnie niska cena wyrobów firmy Dzintars. Nie zamierzam jednak ich hejtować, jeśli chodzi o półkę budżetową, to nie mają się czego wstydzić.

Pozbyłem się swoich butelek, na pewno bym do nich nie wrócił.


Re: Dzintars - Scarlatti - Sobota, 13 maj 2017

Rosja była z pewnością niepoznaną stolicą europejskiego perfumiarstwa w swoim okresie. Najstarsi to pamiętają jak silnie pachniały kobiety czy mężczyźni w powojennej Rosji, a na przełomie 19/20 wieku musiała przechodzić perfumeryjny rozkwit niczym Francja.
Rosja to nadal serce sztuki i mody, tyle że dział zapachowy już dawno odpuściła i woli dziś przyswajać od innych.


Re: Dzintars - Prastary_Dziad - Sobota, 12 grudzień 2020

W tzw. międzyczasie Dzintars zbankrutował.

https://www.baltictimes.com/dzintars_administrative_building_and_production_facility_to_be_sold_at_auction/