Perfuforum
Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - Wersja do druku

+- Perfuforum (https://perfuforum.pl)
+-- Dział: Perfumowe rozmaitości (https://perfuforum.pl/forum-33.html)
+--- Dział: Reformulacje perfum (https://perfuforum.pl/forum-39.html)
+--- Wątek: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] (/thread-6300.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - honoris causa - Czwartek, 23 lipiec 2015

Silver

Zapach ten, niegdyś, jak przystało na Amouage, był prawdziwym mocarzem, trwałość była powalająca. Aktualna wersja pachnie kilka godzin, nie ma już tej przeszywającej projekcji i szlachetności. Został mocno wykastrowany, naprawdę szkoda. Obecnie ten zapach nie jest wart swojej ceny. Ponadto uleciała ta wielowymiarowość i złożność, tak charakterystyczna dla omańskiego producenta.

Epic

Dziś test ręka w rękę obecnej wersji kontra stara. Aplikacja po 3 psiki o 7:00. Obecnie, stara wersja pięknie projektuje, szlachetnie przyprawione kastoreum jest świetnie wyczuwalne. Jest taki przebijający, pranie mu nie straszne, na ubraniach będzie czuć dalej.

Nowa zaś - Sad - jest po tych 13-14h ledwo wyczuwalna na skórze i mało tego, już po kilku godzinach nowa wersja jest taka jakby bardziej płaska (nie zrozumcie mnie źle, bo to wciąż świetna kompozycja, jednak ta wielowymiarowość do ostatniego niucha gdzieś uleciała).

Właściwie zarówno o Epic jak i Silver mogę powiedzieć, że poza gorszą trwałością, zapachy po kilku godzinach są bardziej płaskie niż pierwowzory. Wciąż są bardzo dobre, ale to już nie to samo. Kiedyś nie miałbym wątpliwości, co do każdej wydanej złotówki na Epic. Dziś - nie wiem, czy nie wolałbym Nasomatto Duro - równie trwały jak stary Epic.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - xisio - Piątek, 24 lipiec 2015

Przesadzasz trochę, marka Amouage jest imho jedną z niewielu których perfumy maja uzasadniony stosunek wartości do ceny. Epic obrósł legendą trochę, dużo ludzi zna go z opowieści i rzeczywistość weryfikuje.
Mam z starym korkiem silvera i epica, złego słowa nie mogę powiedzieć.
Silver dla mnie to połaczenie golda z dia, lubię.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - baphomet - Piątek, 24 lipiec 2015

Honoris, daj koniecznie znać, jak przetestujesz zielonego. Ciekaw jestem co Tobie wpadnie w nos.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - honoris causa - Niedziela, 26 lipiec 2015

xisio napisał(a):Przesadzasz trochę, marka Amouage jest imho jedną z niewielu których perfumy maja uzasadniony stosunek wartości do ceny. Epic obrósł legendą trochę, dużo ludzi zna go z opowieści i rzeczywistość weryfikuje.
Mam z starym korkiem silvera i epica, złego słowa nie mogę powiedzieć.
Silver dla mnie to połaczenie golda z dia, lubię.

Czy zrozumiałeś, co napisałem?

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - baphomet - Niedziela, 26 lipiec 2015

Po przeczytaniu tego wpisu też miałem wątpliwości.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - honoris causa - Wtorek, 28 lipiec 2015

baphomet napisał(a):Po przeczytaniu tego wpisu też miałem wątpliwości.

Przeorganizuję wpis, by był bardziej czytelny.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - baphomet - Wtorek, 28 lipiec 2015

Miałem na myśli wpis Xisio, który najwidoczniej nie zrozumiał.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - honoris causa - Wtorek, 28 lipiec 2015

OK - tak czy siak - uzupełniłem wpis o porównanie Epic. Smile

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - baphomet - Wtorek, 28 lipiec 2015

Dzięki Honoris za test. Kolejna osoba potwierdza, to o czym pisałem już dawno. Szkoda, że tak mało osób zwraca na to uwagę, choć z drugiej strony zazdroszczę im Wink też wolałbym nie wyczuwać tych zmian.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - aiai - Czwartek, 30 lipiec 2015

Opusy przechodziły jakieś reformulacje?

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - baphomet - Czwartek, 30 lipiec 2015

aiai napisał(a):Opusy przechodziły jakieś reformulacje?

Tak. A o które dzieło Ci chodzi ?

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - aiai - Piątek, 31 lipiec 2015

baphomet napisał(a):

IV oraz VI

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - TR - Piątek, 31 lipiec 2015

aiai napisał(a):
baphomet napisał(a):

IV oraz VI
Oraz II.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - baphomet - Sobota, 1 sierpień 2015

TR napisał(a):
aiai napisał(a):
baphomet napisał(a):

IV oraz VI
Oraz II.

Wąchałem Opusa II najstarszego i z końca 2013. Różnic brak. Nie potrafię powiedziec co było później.

Honoris, a wyczuwasz w nowym Epicu syntetyczność i słodkość oraz plastikowy oud ?

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - TR - Sobota, 1 sierpień 2015

Dzięki.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - kudzior - Niedziela, 2 sierpień 2015

Honor też jest zmieniony, płytszy i mniej trwały.
Największe zmiany czuć w otwarciu, pieprz w nowym jest zwietrzały a w starym tak jak by był prosto po zmieleniu.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - srG - Niedziela, 2 sierpień 2015

Moim zdaniem VI przeszła reformulacje, Emera też wyczuła różnicę, ale może coś z próbką było nie tak. Fajnie jakby ktoś się pokusił o testy.

Porównanie Epica po pierwszej reformulacji z magnesem opisałem w temacie o nim i tylko powtórzę, że przy teście ręka w rękę różnice były spore. W teście globalnym już się to tak nie "rzucało w nos".

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - baphomet - Poniedziałek, 3 sierpień 2015

srG napisał(a):Moim zdaniem VI przeszła reformulacje, Emera też wyczuła różnicę, ale może coś z próbką było nie tak. Fajnie jakby ktoś się pokusił o testy.

Porównanie Epica po pierwszej reformulacji z magnesem opisałem w temacie o nim i tylko powtórzę, że przy teście ręka w rękę różnice były spore. W teście globalnym już się to tak nie "rzucało w nos".

Tak naprawdę Sergio, to chyba wszystkie przeszły zmiany. Kilka Opusów plus kilka zwyklaków porównywałem i wszędzie było grzebane, w mniejszym lub większym stopniu ale w każdym. Ważny też jest rocznik danej wody.
Aha, porównując starałem się nie korzystać z odlewek czy próbek,właśnie po to żeby w razie czego nie mieć wątpliwości.

Z perspektywy czasu doszedłem do wniosku, że niektóre pozycje np. Epic, Memoir czy Gold w nowych odsłonach nie są warte pieniędzy jakie sobie za nie winszują.

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - agat1969 - Poniedziałek, 3 sierpień 2015

baphomet napisał(a):
srG napisał(a):Moim zdaniem VI przeszła reformulacje, Emera też wyczuła różnicę, ale może coś z próbką było nie tak. Fajnie jakby ktoś się pokusił o testy.

Tak naprawdę Sergio, to chyba wszystkie przeszły zmiany. Kilka Opusów plus kilka zwyklaków porównywałem i wszędzie było grzebane, w mniejszym lub większym stopniu ale w każdym. Ważny też jest rocznik danej wody.
Aha, porównując starałem się nie korzystać z odlewek czy próbek,właśnie po to żeby w razie czego nie mieć wątpliwości.

Z perspektywy czasu doszedłem do wniosku, że niektóre pozycje np. Epic, Memoir czy Gold w nowych odsłonach nie są warte pieniędzy jakie sobie za nie winszują.

zwłaszcza to co zrobili z Goldem, to świętokradztwo, oj nie ładnie ... Sad Sad Sad

Re: Amouage - reformulacje [wątek zbiorczy] - baphomet - Poniedziałek, 3 sierpień 2015

Masz rację Agat. Golda wykastrowali bardzo mocno.