Teraz jest 13 grudnia 2017, 06:02 - Śr

• Reklama

Kosmetyki do stylizacji włosów

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Kosmetyki do stylizacji włosów

Post24 października 2017, 10:56 - Wt

Mam bardzo fajne dwie maski do włosów, mniejsza o szczegóły. Czy one obciążają mocno włosy? Z jednej strony odżywiają a z drugiej.. ? Bo na każdej z tych masek jest napisane, aby używać max. 2 razy w tygodniu.

marcinklin

Post24 października 2017, 21:26 - Wt

Ja mogę śmiało polecić Suavecito Firme Hold. Kupiłem używkę rok temu od jednego z użytkowników na forum i jestem bdb zadowolony. Suavecito ma dziwną konsystencję, coś jak zastygła gęsta i twarda galaretka, którą da się nabrać na palca i rozpływa się po kontakcie z wodą. Pomada lekko nabłyszcza włosy, dobrze usztywnia i co najlepsze bardzo ładnie i długo pachnie. Przy ruchach głową zapach czuć nawet po paru godzinach, niestety minusem jest cena.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post24 października 2017, 22:45 - Wt

A to całe Suavecito nie przesusza Ci za bardzo włosów? Sam nigdy nie miałem tego sławnego już wręcz produktu, ba - nigdy mnie do niego nie ciągnęło, bo nie jestem fanem skorupy jaką tworzą na głowie wodne/żelowe pomady i słyszałem o nim tyle niepochlebnych opinii że mi się odechciało testować... Cena faktycznie słaba, za takie pieniądze można już mieć jakąś porządną, zdrową dla włosów pomadę.
Ta recka mnie rozwaliła:
https://youtu.be/kEuCtnjIKgE
:D

marcinklin

Post25 października 2017, 19:23 - Śr

Włosów nie wysusza mi ;) Fakt tworzy skorupę coś jak guma do włosów lub żel, ale wiadomo każdy ma inne potrzeby co do stylizacji ;)

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post25 października 2017, 19:33 - Śr

Jasne, co do tego nie ma wątpliwości.
Pytałem, bo wiem że niektórzy po zmyciu Suavecito z głowy mają suche "siano" na bani :P Najwidoczniej nie u wszystkich tak działa, wiadomo - każdy ma inne włosy. Fajnie że u Ciebie się sprawdza ;)

Cleaniscool

Post26 października 2017, 00:20 - Cz

Używa/używał ktoś Apothecary 87-Clay Pomade ? Jakieś opinie ? Albo poleca ktoś coś podobnego do Daimon Barber No.4/Baxter of California Clay i dostępnego w PL.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post26 października 2017, 15:12 - Cz

Jako że część asortymentu mi się już "sprzedała", a parę nowych rzeczy doszło, to pozwolę sobie odświeżyć temat - na sprzedaż mam następujące kosmetyki do włosów sprowadzone z USA:

Obrazek

Są to pomady "domowej produkcji", w większości składające się w 100% z naturalnych składników. Pod względem jakości stoją na naprawdę wysokim poziomie i gwarantuję, że w Polsce nie dostaniecie ich w żadnym sklepie ;)
Sam od jakiegoś czasu używam w zasadzie wyłącznie tego typu smarowideł - powyższe akurat nie do końca mi "siadły", stąd decyzja o sprzedaży.
Gdyby ktoś był zainteresowany, to więcej info udzielam na PW :)
Ostatnio edytowano 15 listopada 2017, 12:52 - Śr przez Kiszonyogor95, łącznie edytowano 4 razy

ps1986

Aktywny forumowicz

Post26 października 2017, 21:05 - Cz

jest wśród nich jakaś z naprawdę mocnym chwytem? Tak na poziomie Layrite SuperHold co najmniej?

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post26 października 2017, 21:26 - Cz

Tego Layrite'a nie znam, więc ciężko mi porównać :/
Najmocniejsze jest moim zdaniem Nostalgic Firm - pomada woskowa, ale zmywa się bardzo łatwo, lekka na głowie, średni połysk. Bardzo fajna rzecz, ale mnie drażni zapach (słodkie, czekoladowe ciastka/płatki śniadaniowe), który w dodatku utrzymuje się naprawdę przez długi czas.
Dość mocne są jeszcze Arcadian i Insubmersible, pozostałe raczej na poziomie typowego "medium hold".

Piter_o

Forumowicz

Post05 listopada 2017, 19:51 - N

Znacie może jakiś spray, który można użyć przed suszeniem włosów, który pomoże przy późniejszym układaniu pastą ? :)
Widziałem ten tonik od Reuzela, ale on chyba raczej jest już docelowym produktem do stylizacji.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post05 listopada 2017, 20:06 - N

Nope, ja go w zasadzie codziennie używam przed suszeniem i sprawdza się genialnie :)
Nic lepszego do tej pory nie znalazłem.

street

Aktywny forumowicz

Kosmetyki do stylizacji włosów

Post05 listopada 2017, 21:29 - N

Miałem REUZEL HAIR TONIC, później REUZEL Grooming tonic i teraz Layrite Grooming Spray który jest najlepszy z tej trójki. REUZEL tonic jest imo za słaby, Grooming powoduje u mnie że włosy są jak druty i je trochę skleja, natomiast Layrite jest coś pomiędzy nimi. Jedyny minus to zapach dość intensywna wanilia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Luka

Forumowicz

Post07 listopada 2017, 22:04 - Wt

Miałem dwa podejścia do Reuzel Grooming Tonic i osobiście nie polecam tego produktu.
Po pierwsze, tonik nie jest tak wydajny, jak to powiedział recenzent na jednym z filmików. Zapomniał chyba, że nie używał go codziennie.
Po drugie, kompletnie nie utrwalał fryzury. Nie dodawał jakiejkolwiek tekstury. Włosy rozlatywały się 30 minut od stylizacji. Czy dodawał objętość? Coś tam dodawał, ale efekty nie były spektakularne.
Po trzecie, strasznie irytował mnie sposób dystrybucji tego produktu. Rozumiem, że na filmiku u barbera jest fajnie nalać go sobie na dłonie i wetrzeć we włosy, ale w warunkach domowych jest to nieporozumienie.

Na plus mógłbym zaliczyć zapach, bo mnie się bardzo podobał.

Aktualnie nadal używam CHI Volume Booster, ale po zakupie ostatnio nowej butelki stwierdzam, że coś przy nim majstrowali i nie działa już tak dobrze jak kiedyś.

Zastanawiam się nad Label M Thickening Tonic, ale sam nie wiem czy jest to w ogóle uwagi. Miałem też na oku wyżej wspomnianego Layrite Grooming Spray, ale według mnie cena około 80 zł już z wysyłką to lekka przesada. To już chyba wolałbym kupić coś od Avedy.

gilbert

Perfumaniak

Post07 listopada 2017, 22:13 - Wt

Up - nikt nie chcę tych cukiereczków? Nie używam, a szkoda wyrzucać. Oddam za fajna odlewkę :)
Załączniki
20171024_110732.jpg
20171024_110732.jpg (134.34 KiB) Przeglądane 441 razy

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2017, 22:24 - Wt

@Luka - najpierw trzeba by określić czego oczekujesz po takim produkcie. Tonik generalnie nie jest produktem który ma zapewnić utrwalenie, to chyba jasne? Przede wszystkim ma ułatwić stylizację i wstępne ułożenie włosów, przygotować coś w rodzaju bazy/szkieletu pod produkt docelowy, tj. pastę/pomadę czy cokolwiek innego. Dodatkowo chroni też przed gorącym powietrzem, bo akurat Grooming Tonic jest pomyślany jako tonik do stylizacji "na ciepło", za pomocą suszarki.
Co do wydajności to biorąc pod uwagę pojemność i cenę, moim zdaniem jest zadowalająca. Nie do końca rozumiem też jaki problem widzisz w aplikacji za pomocą dłoni?

Jeśli oczekujesz mocniejszego utrwalenia od prestylera, to raczej celowałbym w jakąś piankę... Aczkolwiek one zazwyczaj przesuszają włosy i moim zdaniem są do kitu :P

Luka

Forumowicz

Post08 listopada 2017, 00:53 - Śr

Kiszonyogor95 napisał(a):@Luka - najpierw trzeba by określić czego oczekujesz po takim produkcie. Tonik generalnie nie jest produktem który ma zapewnić utrwalenie, to chyba jasne?

No nie jest to do końca jasne, bo producenci nie są konsekwentni w nazewnictwie produktów. Nie ma też określonych reguł, co może być czym. W świecie kosmetyków do stylizacji włosów jest cała masa paradoksów, które się wykluczają ;)

Co do wydajności, to zgoda, jest standardowa. Niczym nie odbiega od innych tego typu produktów. Chodziło mi po prostu o to, że w recenzji niejakiego Beardrust'a pada stwierdzenie, że on ma swój tonik od ponad trzech miesięcy i zużyć tyle i tyle. Co jest absolutną bzdurą, bo ja zbliżyłem się do tego samego poziomu w tydzień. Nie twierdzę, że powiedział to umyślnie czy celowo. Po prostu zapomniał dodać, że nie używał go codziennie. Ja osobiście kupiłem ten tonik po jego filmiku i wydajnością byłem rozczarowany, bo oglądając recenzje wyglądało to inaczej.

Aplikacja jest problematyczna, bo tonik przelewa się przez palce. Nie wiadomo jak bardzo bym się starał aby go nie rozlać, to zawsze kilka kropel leciało na podłogę.

kamolskee

Post15 listopada 2017, 13:29 - Śr

Ktoś próbował? Cena bardzo atrakcyjna, jutro będe testować.

HOLLYWOOD BEAUTY CASTOR OIL
http://allegro.pl/hollywood-beauty-cast ... 72686.html
Wyznawca Black Cube.

rk

Forumowicz

Post15 listopada 2017, 15:04 - Śr

Osobiście czekam na:

Dapper Dan Heavy Hold Pomade
Obrazek

"Barber" (brakuje trochę słowa w języku polskim, najbliższe to chyba golibroda :/ ) mi to na łeb nakładał ostatnio i faktycznie zachowuje się jak pomada woskowa, a schodzi jak wodna. Zapach taki budyniowy (wanilia), wygląd z resztą też. Połysk dość wysoki, co może niektórym przeszkadzać. Utrwalenie wydawało się mocne, ale niestety niedługo (1-2h) potem poszedłem na trening i saunę więc ciężko ocenić tak do końca :)

Dojdzie i poużywam to dam znać co i jak :)

Luka

Forumowicz

Post17 listopada 2017, 14:11 - Pt

Jakby ktoś był chętny, to ma do oddania dwa pre-stylery. Jeden od Label M, drugi od Toni&Guy. Pierwszy użyty dwa razy, drugi trzy razy. U mnie kosmetyki tej firmy kompletnie nie współgrają z moimi włosami. Cena 30 zł.

Obrazek
Ostatnio edytowano 05 grudnia 2017, 01:53 - Wt przez Luka, łącznie edytowano 1 raz

BoskiPogba99

Post23 listopada 2017, 17:31 - Cz

Co sądzicie o American Crew defining paste ? Oraz czy produkty do odbudowy włosów tzn.Zwiększające objętość i gęstość faktycznie działają i pomagają łatwiej ułożyć wymarzoną fryzurę . Zastanawiam się też czym mają wysmarowaną głowę ci modele z google grafika gdzie można znaleźć najlepsze fryzury jak np. https://img.styl.fm/resize/watermark/it ... bde196.jpg lub taką https://frizerskisalonslobodanka.files. ... on-top.jpg
Ostatnio edytowano 23 listopada 2017, 17:33 - Cz przez BoskiPogba99, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn