Perfuforum
Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - Wersja do druku

+- Perfuforum (https://perfuforum.pl)
+-- Dział: Perfumowe rozmaitości (https://perfuforum.pl/forum-33.html)
+--- Dział: Pojedynki (https://perfuforum.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: Encre Noire 78% - Encre Noire 79% (/thread-6280.html)



Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - lunkis - Sobota, 18 lipiec 2015

Od dawna toczy się na wątku encre debata 78% czy 79%, która wersja lepsza, albo inaczej czy się róznią bardzo, a jeśli tak to która Waszym zdaniem wygrywa pojedynek?
Ja swój głos oddaję na 78% bez mrugnięcia okiem Wink
ps. można prosić o ankietę?


Re: Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - tomeksj - Sobota, 18 lipiec 2015

Jeśli znajdzie się choć jeden zwolennik 79, to proszę, by wypowiedział się w tym temacie. Z chęcią wysłucham kogoś reprezentującego odmienny punkt widzenia.


Re: Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - lunkis - Środa, 29 lipiec 2015

No i jednak na dzisiaj jeszcze nie znalazł się żaden zwolennik najnowszego wypustu Encre Noire.
Wszyscy w ankiecie oddali swój głos na starsza wersję, więc chyba nie ma wątpliwości, ze różnice miedzy nimi są i to dość znaczne Sad


- pknbgr - Środa, 29 lipiec 2015

Ale co to znaczy zwolennik 79? Mam tę wersję, nie szukam starszych. Nie widzę w tym sensu, obie mi pachniały po godzinie identycznie. A nowa też potrafi mnie zaskoczyć. Chyba jestem zwolennikiem, co nie?


Re: Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - lunkis - Środa, 29 lipiec 2015

no chyba Wink


RE: Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - 38buzia - Czwartek, 17 listopad 2022

Witam wszystkich. Dziś miałem przyjemność poznać zapach Encre Noire 79% z 08.2022 i bardzo mi się spodobał. Z rok czasu się do niego przymierzałem, a ile się naczytałem to głowa mała, w wersji którą mam nie ma żadnego mroku, trupów, cmentarzy ani starych kościołów ( ci co to piszą chyba tam nie chodzą, a znają z horrorów), swoją drogą powinien powstać watek: "kącik poezji Encre Noire". Baaardzo mnie zaintrygował że muszę znaleźć i wypróbować starszą wersję. Swoją drogą na Notino w składzie podają 78% Moja wersja dosyć intensywnie pachnie, jeden psik na rękę po 14 a ok 21 po prysznicu coś tam jeszcze, choć co prawda ledwo ale czuć. Na początku tygodnia dostałem Bentleya Absolute (wymiana pachnideł na bardziej jesienno-zimowe) - piękny! Także EN i benek bardzo przypadły mi do gustu, obydwa mogłyby mieć lepsze parametry, głównie projekcję i szczególnie Bentley. Natomiast odesłałem dziś dwa śmierduchy, Franck Olivier Oud Touch i Geoffrey Beene Grey Flannel. Jeszcze raz, Encre Noire to bardzo ładnyny i oryginalny zapach na wszelkie okazje, na pewno o tej porze roku i na pewno wersja 79%


RE: Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - Czarny - Piątek, 18 listopad 2022

Znam wersję 78 % i 79 %. Złotówki bym nie dopłacił do 78 %. W niczym nie jest lepsza. Wersja 79 % z 2018, pachnie doskonale i ma świetne parametry. Po co miałbym przepłacać ? Różnią się ale na tyle lekko, że szkoda się bawić w te niuanse. A jakbym miał się niż bawić to stwierdze, że 79 % podoba mi się bardziej bo jest suchsza i ma bardziej jesienny vibe.


RE: Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - lunkis - Piątek, 18 listopad 2022

No widzisz to Twoja opinia, moja inna i ja widzę znaczne różnice na korzyść 78vol
a posiadam sporo tych mililitrów z różnych lat, włącznie z flakonem półprzezroczystym...
Poza tym jak widać w ankiecie raczej nie tylko ja, bo wynik jest dość jednoznaczny Wink


RE: Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - Czarny - Piątek, 18 listopad 2022

Jak ktoś chce to niech płaci 2-3 stówki za 78 %, ja jednak pozostanę  przy 79 %, które można nabyć ponad 2 razy taniej i niczym nie ustępuje Smile

A swojego nabyłem za 50 zł  Smile


Encre Noire 78% - Encre Noire 79% - Tracershy - Wtorek, 22 listopad 2022

Mam obie wersje i zdecydowanie wolę wersję 78%. Jest znacznie lepsza, bardziej mroczna, wielowymiarowa, 79% jest świeższe i pozbawione głębi, aczkolwiek też lubię (mam tylko flaszkę z 2017 roku). Najlepsza i tak jest pierwsza wersja z lat 2006-08, ale nie wiem czy to jeszcze można gdzieś zdobyć.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka