Perfuforum
Hermès - H24 EDP (2022) - Wersja do druku

+- Perfuforum (https://perfuforum.pl)
+-- Dział: Dyskusja o męskich perfumach (https://perfuforum.pl/forum-7.html)
+--- Dział: Perfumy męskie (https://perfuforum.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Hermès - H24 EDP (2022) (/thread-21453.html)

Strony: 1 2


Hermès - H24 EDP (2022) - Lucjan - Piątek, 2 wrzesień 2022

Za polską FragrąArrow H24 Eau de Parfum marki Hermès to drzewne perfumy dla mężczyzn wydanew 2022 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christine Nagel. Zawierają takie składniki, jak: szałwia muszkatołowa, męch dębowy, sclarene, brazylijskie drzewo różane, narcyz.

[Obrazek: 375x500.75811.jpg]


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - theone1990 - Poniedziałek, 5 wrzesień 2022

Ode mnie 5 jak dla mnie zapach bardzo podobny do EDT, trwałość i projekcja na bardzo dobrym poziomie.


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - jmrz06 - Poniedziałek, 5 wrzesień 2022

Chciałem spróbować go w sobotę w S. ale testera brak, stał tylko zafoliowany produkt...


Hermès - H24 EDP (2022) - Spasticink - Poniedziałek, 5 wrzesień 2022

Jest moc, EDT na sterydach, zielono, metalicznie, trochę w tle słodko i ziołowo, mało co tak teraz pachnie na mainstreamowych półkach. Zapach dla starszych osób, wg mnie spokojnie unisex. Mam wrażenie jakby to był oryginalny zapach a EDT jest rozcieńczone. Doceniam kompozycje, niestety po kilku użyciach stwierdzam że to nie dla mnie zapach na ten moment, czuję się w nim zbyt dojrzale Smile


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - Mariusz74 - Środa, 7 wrzesień 2022

Jeśli ktoś chce to na kalista parfums można z przesyłką 100ml kupić za 84 euro, kwestia kursu i przewalutowania ale i tak taniej niż u nas na rynku.


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - M_Michal - Środa, 7 wrzesień 2022

Świetne pachnidło. Ładnie projektuje, czuję się w nich komfortowo. Nuta metaliczna, która uwierała mnie w EDT tutaj została przesunięta na dalszy plan. Na razie tylko jeden porządny test za mną, ale polubiłem bohatera wątku.


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - Przemol - Środa, 7 wrzesień 2022

Miałem robić backup h24 edt i pojawił się EDP .
Nie żaluje zakupu , a nawet mi pasuje że są tak bliźniaczo podobne . Mimo większej mocy edp to edt wydaje się być bardziej lotny .
EDP jest jak spryskiwacz na żelazku , a edt to już ta para unosząca się spod żelazka .


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - mam katar - Piątek, 21 październik 2022

Świetny zapach. Podoba mi się dużo bardziej, niż osławiony Terre. Zasłużona piąteczka. Lepsze parametry niż w wersji EDT.


Hermès - H24 EDP (2022) - Tracershy - Piątek, 21 październik 2022

Odbieram EDP podobnie jak EDT tylko z większą intensywnością. Dla mnie H24 to przede wszystkim zapach bananów. Jakbym zatopił nos w koszu z bananami. Na razie nie kupuję bo mam EDT i raczej nie ma sensu posiadać oba, ale gdy osuszę swoją flaszkę wybiorę bohatera wątku. Zgadzam się jednak z tym że EDP jest mniej lotne, bardziej ociężałe, jest trwalsze ale EDT ma lepszą projekcję.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - mam katar - Piątek, 21 październik 2022

Moim zdaniem EDP ma gorsze otwarcie niż edt, ale po jakimś czasie zapachy się bardzo zbliżają do siebie i wtedy EDP pokazuje moc; znacznie lepszą trwałość i projekcję.


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - Tracershy - Sobota, 22 październik 2022

(Piątek, 21 październik 2022, 20:02)mam katar napisał(a): Świetny zapach. Podoba mi się dużo bardziej, niż osławiony Terre. Zasłużona piąteczka. Lepsze parametry niż w wersji EDT.
Dla mnie to są zapachy które ciężko ze sobą porównać, są zupełnie inne i nawet nie chciałbym je zestawiać w boju. Bardzo lubię oba i nie umiałbym wybrać który bardziej. Jedyne co je łączy to marka i innowacyjność. Aczkolwiek uważam że H24 zasługuje na większy rozgłos, a chyba nie do końca jest takim hitem jak miał być.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - Belial Lord - Sobota, 22 październik 2022

Patrząc że to nowy produkt żaden kolejny flanker linii Terre to faktycznie hitem się nie stał a Terre napewno nie dorówna


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - Cookie13 - Sobota, 22 październik 2022

Dopisuję na listę do testów. Zaraz obok nieprzetestowanej dotychczas wersji EdT Wink.


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - Johnay - Piątek, 4 listopad 2022

Trafiła mi się darmowa próbka EDP i jak dla mnie za dużo tutaj jest mchu dębowego przez co zapach wpada w klimaty retro. To taki Giorgio Beverly Hills w nowoczesnym, bananowym wydaniu Big Grin
Muszę koniecznie spróbować EDT, bo tam z tego co widzę mchu brak w składzie, a ta przestrzenna metaliczność edp trzeba przyznać jest intrygująca.

edit: baza pachnie jak szampon pokrzywowy, którego z uwielbieniem używał kiedyś mój dziadek. Pozycja dla dojrzałej klienteli.


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - M_Michal - Piątek, 4 listopad 2022

Ja już stary dziad jestem, bo żadnych retro nut w nich nie czuję (ale nie mówię, że ich tam nie ma Wink). Dla mnie to póki co premiera roku.


Hermès - H24 EDP (2022) - Tracershy - Piątek, 4 listopad 2022

U mnie jeśli chodzi o tegoroczne premiery H24 przegrywa z Kenzo Homme Parfum.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - kwiatek - Sobota, 10 grudzień 2022

Nabyłem próbkę z sentymentu do marki. Za mną test nadgarstkowy i dwa globalne. Jestem pod wrażeniem konsekwencji i oryginalności marki ale do tego marka już nas zdążyła przyzwyczaić. Od pierwszego niucha czuć, że to Hermes, poznał bym w ciemno. Na myśl przychodzą mi ogródki Hermesa oraz Voyage edp. Roślinność i zieloność opanowana w perfumach do perfekcji. Jeśli patrzymy przez pryzmat warsztatu perfumeryjnego i postrzegania perfum jako sztuki to Hermes za każdym razem puszcza do nas niuchaczy oczko. Nie ma tu jakiejś chłodnej kalkulacji księgowego, chyba że księgowy jest hipsterem. Marka ewidentnie idzie pod prąd i chwała jej za to. Dla mnie Hermes H24 Edp są przede wszystkim kwiatowo-mineralne, leśne dzięki molekułom mchu dębowego. Mech nadaje tutaj klimatu retro. Jest jedna woda, która spoza portfolio Hermesa przypomniała mi się przy testach H24, Azzaro Acteur. Zapewne przez te kwiatowość opierającą się o mech. Nuta pracowni krawieckiej praktycznie nie wyczuwalna podczas noszenia. Czułem ją jedynie wąchając atomizer. Nie znajdziemy tutaj jakiś spektakularnych wolt podczas trwania na skórze, które zasługuje na pochwałę, spokojnie 10h czuje je na sobie. Dyfuzja nie jest jakaś ogromna ale z początku bardzo dobra by po jakiś 2-3 h przejść w dobrą, nie mam tu żadnych zastrzeżeń. Myślę, że dla wielbicieli nowoczesnych trendów, a nawet tych z lat 2000 będzie to zbyt dużo, zbyt retro. A może stoimy na progu zmian w perfumiarstwie? Na podobieństwo sektora odzieżowego zataczamy koło? Czas pokaże...


Hermès - H24 EDP (2022) - Kolonizator - Sobota, 10 grudzień 2022

Czy ten zapach mie pachnie nieco aptecznie, albo jak lekarstwo?


RE: Hermès - H24 EDP (2022) - mam katar - Sobota, 10 grudzień 2022

(Sobota, 10 grudzień 2022, 13:53)Kolonizator napisał(a): Czy ten zapach mie pachnie nieco aptecznie, albo jak lekarstwo?

Nie, w ogóle, imo.


Hermès - H24 EDP (2022) - Tracershy - Sobota, 10 grudzień 2022

Ponosiłem trochę więcej EDP i stwierdzam że jednak wolę EDT. Wersja EDP ma przewagę w postaci nieco lepszych parametrów choć nie jest to też jakaś wielka różnica, ale jednak nie pasuje mi ten mech dębowy w otwarciu, drażni mnie i przez to pierwszy etap zapachu nie podoba mi się jak w wersji EDT. Początek jest jest zielono-warzywno-owocowy ale ta zieleń bardzo mi tu trąci jakimś mocno plastikowym akcentem i nie ma tej lekkości jaką ma woda toaletowa. Słabsze otwarcie nie trwa długo i po jakimś czasie zapach jest już prawie taki sam jak EDT tylko nieco cięższy, ale pozostaje mi już to nie do końca dobre wrażenie z początku kompozycji. Wciąż uważam że to jedna z najlepszych nowości tego roku ale chyba jednak wystarczy mi lżejsza EDT która podoba mi się od początku do końca.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka